Як користуватися газовим пальником та свічками, щоб це було безпечно?
Зміст:
Газовий пальник або примус – зараз максимально популярні ґаджети. Ще рік тому ці, переважно туристичні прилади, припадали пилом на балконах і в коморах, а зараз б'ють рекорди з продажу. Саме такі пристрої приходять на допомогу українцям, які залишились без електрики, а їхні будинки не підключені до газу. З їх допомогою можна приготувати нехитру страву і закип'ятити воду на чай чи каву. Іноді для цих цілей також використовують звичайні свічки. Ось тільки не всі пам'ятають про правила безпечної поведінки з вогнем та вибухонебезпечними предметами, тому давайте згадувати важливі моменти разом.
Купуйте товари зі статті
Де встановити газовий пальник чи примус?
Звичайно, використання примусу або газового пальника туристичного на відкритому повітрі, наприклад, у поході, максимально зрозуміле і просте. А ось експлуатація в домашніх умовах викликає багато питань. Раніше ми вже писали про те, чи можна використовувати газовий пальник вдома. Спойлер – можна, але треба подумати, як це робити правильно. Пальник – газовий, а отже, є певна небезпека. Завжди читайте інструкцію з експлуатації та цікавтеся сертифікацією товару.
Купуйте товари зі статті
Почнемо з місця встановлення чи зберігання. Газовий пальник з балоном або без нього повинен стояти на твердій рівній поверхні, бажано, щоб це була керамічна плитка або керамограніт, а не стіл. Поруч не повинно бути легкозаймистих предметів: штор, рушників, паперу та інших. Також уникайте потрапляння прямих сонячних променів або інших джерел нагріву поблизу (запалені свічки, плити та інші). Приміщення, де працює газовий пальник туристичний або примус, потрібно регулярно провітрювати або подбати про вентиляцію.
Купуйте товари зі статті
Крім того, варто обмежити доступ дітей та домашніх тварин, які можуть перекинути виріб або обпектися. Якщо ви не користуєтеся пристроєм, потрібно від'єднати балон, щоб запобігти витоку газу. Газові пальники та балони для них завжди зберігаються окремо. Всі перелічені правила також стосуються систем приготування їжі та туристичних газових плиток.
Купуйте товари зі статті
Види газових балонів туристичних:
- Різьбові балони призначені для накручування пальника з подальшою його фіксацією.
- Цангові балони насаджуються на пальник та фіксуються за допомогою невеликого прокручування. У конструкції передбачений захисний клапан. Також можна додатково придбати перехідник. Зазначимо, що при тривалому використанні такого балона, кріплення можуть розхитуватися, що призводить до витоку газу. Будьте уважні!
- Газові балони з пальником (конфоркою) чудовий варіант для тих, хто не хоче окремо підбирати та купувати пальник та балони. Набір, де все один до одного підходить, вже готовий.
На ринку представлені цангові балони двох типів: з подовженим заокругленням зверху та без. Якщо перші без проблем приєднуються до туристичної газової плитки, то з другими виникає проблема: важіль їх не фіксує. Але проблема тут не у формі, а складі такого балончика. Справа в тому, що в плитці є редуктор із запобіжником, які розраховані на роботу з бутаном. А в балонах з коротким заокругленням угорі часто є домішки ізобутану або пропану, що підвищує тиск усередині. Щоб знизити тиск і тим самим запобігти спрацюванню запобіжного клапана, потрібно знизити температуру балона, наприклад, помістивши його на 10 хв у морозилку. Після охолодження такий балончик ідеально приєднається до плитки.
Купуйте товари зі статті
Як заправити балон для газового пальника?
Ви повинні уважно вивчити документацію, яка передбачається на кожний газовий балон для пальника. Якщо його конструкцією не передбачено повторне самостійне заправлення, то й робити цього не варто. Зміна тиску може призвести до поганих наслідків, зокрема вибуху. Порожню ємність потрібно утилізувати.
Купуйте товари зі статті
В онлайн-гіпермаркеті Епіцентр завжди можна купити газовий балон будь-якої ємності та уникнути незручностей та проблем. Навіщо заправляти старий, якщо завжди можна придбати новий, тим більше, що їхня ціна стартує лише від 100 грн. Самостійне заправлення може бути небезпечним, тому ми його не рекомендуємо.
Зверніть увагу! Для використання у квартирі підходять виключно маленькі газові балони. Великі можуть встановлюватися лише у приватних будинках.
Як утилізувати газові балони
Такі вироби, як і батарейки, не можна просто взяти і викинути у відро для сміття. В інтернеті можна знайти безліч компаній, які займаються утилізацією газових балонів. Якщо пояснювати простими словами, то в них набирають воду, заморожують її, а потім розрізають метал і відправляють його на переробку. Але це більше стосується великих газових балонів.
Маленькі туристичні балончики можна підготувати до утилізації або викиду самостійно. Акуратно проткніть балончик великою голкою або іншим тонким гострим предметом, щоб залишки газу вийшли назовні. Ну а далі просто викиньте виріб або здайте на металобрухт. До речі, зверніть увагу на сам балон, на якому має бути маркування, яке показує, чи можна його викидати в загальний смітник або для цього потрібна окрема ємність.
Як перевірити газовий балон на витік?
Резонно постає питання, чи може вибухнути газовий балон для пальника? Звичайно, таке можливо, якщо порушені правила експлуатації, наприклад, є витік газу, який може призвести до вибуху та пожежі. Перевірити балон на витік газу досить просто. Для цього знадобиться звичайний мильний розчин, який потрібно нанести на весь балон. Так, ви одразу побачите місце витоку.
Правила безпечного використання свічок вдома:
- не використовувати свічки для обігріву приміщення або приготування їжі, а лише для освітлення;
- розміщувати на рівній міцній поверхні, щоб виріб не впав;
- тримайте запалену свічку подалі від тканин, паперу та інших легкозаймистих предметів;
- довжина гніту на момент запалення свічки повинна бути не більше 5 мм, тому, якщо він занадто довгий, просто обріжте його;
- викидати свічки потрібно вже на моменті, коли на дні залишається 2 см воску або парафіну.
Свічка завжди повинна бути під наглядом. Особливої уваги вимагають діти та домашні тварини, за якими потрібно стежити максимально уважно, щоб запобігти опікам та пожежі внаслідок перекидання. Крім того, краще дотримуватись дистанції в 10 см між декількома свічками, щоб загальна температура не сильно підвищувалася.
Важливо! Ніколи не залишайте запалену свічку на ніч, коли ви спатимете.
Сподіваємось, наші прості рекомендації допоможуть вам правильно використовувати примуси, пальники газові та свічки. У будь-якому випадку, нехай удома завжди буде справний вогнегасник. Ну і про всяк випадок, нагадуємо вам номер виклику пожежної – 101. Пам'ятайте, що потрібно не лише купити газовий пальник, а й навчитися безпечно ним користуватися.
Купуйте товари зі статті
Ви дивилися