Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
15.11.2019 11:04:48

Високосний рік 2020: прикмети і забобони

Зміст:

Високосний рік буває кожні чотири роки. У ньому 366 днів замість звичайних 365. Щороку накопичується по 6 зайвих годин, які вирішили поєднати в одну додаткову добу раз на чотири роки, щоб синхронізувати з астрономічним циклом.

Чомусь так історично склалося, що рік, в якому 366 днів, обріс безліччю забобонів, прикмет, міфів і не тільки. Напередодні 2020 це особливо актуально, адже рік Білого Металевого Щура – високосний. У цій статті спробуємо розібратися, чи варто боятися високосного року і які існують, пов'язані з ним заборони.

Цікавий факт: 29 лютого – добу, яка накопичується за чотири роки, називають днем ​​Касьяна Немилостивого в честь недоброго святого. Саме цей день вважається найстрашнішим, небезпечним і невдалим.

visokosnyy 2020 god photo

Чи можна виходити заміж/одружуватися у високосний рік?

Саме це питання задають найчастіше. У народі кажуть, що пара, яка вирішила зв'язати себе шлюбом, довго не протримається в новому статусі. Молодятам загрожують сварки, зради і в підсумку – швидке розлучення. Так, багато хто відмовляється від заміжжя і одруження в високосний рік саме з цієї причини. Ніхто не хоче перевіряти долю на собі.

Що ж з цього приводу говорить Православна церква? Її представники вважають, що заборона на вінчання у високосний рік – це всього лише забобони, які не мають ніякого відношення до релігії. Ніщо не може перешкодити Божому благословенню, винятком можуть бути хіба що періоди постів.

Narodnyye primety dlya privlecheniya supruzheskogo schastya v 2020 godu photo

Якщо тверезо поглянути на речі і нікого не слухати, то існування високосного року – це просто зручно. Є зайві години, які потрібно кудись подіти, щоб не порушувати цикл. Так хіба може ця проста математика перешкодити справжнім почуттям?

Щоб спростувати цей міф, можна звернутися до статистики розлучень в Україні. Якщо порівнювати їх кількість в звичайні і високосні роки, то різниця невелика. У високосному 2016 році було 130 тис. розлучень, в 2015 – 129,3 тис., в 2014 – 130,5 тис. Тим більше, що чоловіки і жінки, які розірвали шлюб у так званому «поганому році», називають все ті ж звичайні причини, в яких немає ніякої містики.

Якщо 2020 – високосний рік, то за народними віруваннями 2021 – рік вдови, а 2022 – рік вдівця. Виходить, що одружуватися і виходити заміж потрібно встигнути в 2019 або ж чекати ще три роки і брати шлюб у 2023 році. Так можна і не дочекатися. А що ж робити ведучим таких заходів, музикантам, декораторам, реєстраторам шлюбів в РАГСі та іншим професіоналам, які заробляють на весіллях? Тому не варто відкладати шлюб навіть заради того, щоб не залишити всіх цих людей без роботи і їжі відповідно.

Mozhno li zhenitsya v visokosnyy god photo

Народні прикмети для притягнення подружнього щастя в 2020 році:

 • не озирайся назад по дорозі в РАГС;
 • обирайте весільну сукню з довгим шлейфом, щоб продовжити подружнє щастя;
 • постарайтеся одночасно задути свічки під час вінчання в церкві;
 • варто утриматися від гучних вечірок в будинку нареченої, щоб не злякати подружнє щастя;
 • весільні прикраси нареченої не можна позичати або давати на примірку іншим дівчатам;
 • якщо на весільній сукні є гудзики, то їх повинна бути обов'язково парна кількість;
 • проконтролюйте, щоб Ваш весільний коровай не пекли жінки, які нещасні в шлюбі, розлучені чи вдовують;
 • батьки чоловіка та дружини, не дозволяйте нікому з присутніх на святкуванні гостей поправляти одяг молодят.

Цікавий факт: раніше на Русі високосний вважався роком нареченої. Майбутня дружина мала більше прав, до її думки дослухалися. Так, саме дівчина могла собі вибрати обранця і послати в його рідну домівку сватів, хоча в інші роки така прерогатива була лише у нареченого. До речі, в такому разі не було прийнято відмовляти, чим часто і користувалися наречені.

Mozhno li vykhodit zamuzh v visokosnyy god photo

Чи можна народжувати в високосний рік?

Вважається, що народжені в високосний рік матимуть нещасливу долю. Особливо не щастить тим, хто з'явився на світ 29 лютого. Мало того, що рік поганий, так ще й День народження раз на чотири роки. А з іншого боку, вся справа у ставленні до тієї чи іншої події. Якщо Ваш малюк народився в такий рідкісний день, значить, він особливий. Можливо, дитина навіть володіє якимось даром, талантом. Все залежить від того, як Ви інтерпретуєте ситуацію.

До речі, представники старшого покоління рекомендують якомога швидше хрестити малюка, який з'явився на світ у високосному році. В такому випадку Вам обов'язково знадобиться одяг для хрещення. Також багато хто радить, що вибирати хресних батьків варто з найближчих кровних родичів.

Mozhno-li-rozhat-v-visokosnyy-god photo

Що ще не можна робити в високосний рік?

 • розлучатися;
 • кардинально міняти місце проживання;
 • переходити на іншу роботу або змінювати сферу діяльності, професію;
 • починати бізнес;
 • будувати будинок або робити дорогий масштабний ремонт;
 • інвестувати.
Chto nelzya delat v visokosnyy god photo

У кожного з нас є право вірити або не вірити в усі прикмети і міфи, пов'язані з високосним роком. Головне пам'ятати, що багато чого залежить саме від Вашої налаштованості – кожен з нас господар своєї долі. Якщо Ви не звертаєте уваги на забобони і з радістю готуєтеся до зустрічі Нового року 2020, читайте нашу попередню статтю, як обрати якісну новорічну ялинку. Також Вам буде цікаво, що приготувати на Новий рік 2020, щоб задобрити Металевого Щура та інші матеріали по темі.

Коментарі

Відгуки на сайті проходять модерацію згідно з вказаними правилами.

Вас також може зацікавити

Ви дивилися