Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
21.12.2019 09:11:53

Осіння висадка тюльпанів

Осіння висадка тюльпанів


Поява ранніх тюльпанів, перших провісників весни – завжди справжнє чудо. Сьогодні, мабуть, складно знайти сад, в якому б не росли ці чарівні квіти. І кожен садівник знає: щоб насолодитися їх цвітінням навесні, необхідно добре попрацювати восени. Нехай навіть для цього іноді доводиться повозитися в осінній сльоті – весняні радісні враження того варті.

Вибір ділянки

Ділянку для висадки цибулин тюльпанів бажано обирати на відкритому, сонячному місці, не затіненому будівлями або деревами та захищеному від вітру. Це важливо, адже рослини чутливі до освітлення. На тіньових ділянках вони витягуються, квітконоси викривляються, зменшується інтенсивність забарвлення квіток, а цибулини не досягають характерних для конкретного сорту розмірів. Оптимальна інтенсивність світла сприяє більш ранньому і повноцінному цвітінню.

Ділянка має бути рівною або з невеликим нахилом, досить високо розташованою, щоб тала вода не підтоплювала цибулини. При розміщенні у заниженні, де вона скупчується, для посадки тюльпанів насипають гряди висотою 15-20 см. Такий агротехнічний прийом сприяє швидкому прогріванню ґрунту навесні й запобігає вимоканню цибулин, що зменшує їхню схильність до захворювань і знижує ризик вимерзання взимку.

На ділянці, де планується розміщення тюльпанів, навесні можна посадити рослини, які не мають з ними спільних хвороб і шкідників, такі як жоржина, мезембріантемум, соняшник. Фахівці радять міняти місце висадження тюльпанів щороку.

undefined

Ґрунт

Короткий період активного росту і розвитку тюльпанів навесні зумовлює особливі вимоги до ґрунту. Рослини люблять окультурену, легку, супіщану та багату на поживні речовини землю з нейтральною або слаболужною реакцією, з хорошою повітро- і вологопрохідністю. За 3-6 тижнів до посадки цибулин, аби ґрунт осів, ділянку ретельно перекопують на глибину 25-30 см та одночасно вносять органічні (перепрілий компост) або мінеральні добрива. Слід пам'ятати, що свіжий компост може бути рознощиком хвороботворних організмів. Добре підходить як добриво деревна зола.

Окрім того, важливо визначити терміни для висаджування цибулин, а це залежить від кліматичних умов регіону. Посадку проводять із таким розрахунком, щоб до настання стійких морозів вони добре вкоренилися. Оптимальна температура вкорінення – 5-7 °C, а період – від кінця вересня до середини жовтня.

Посадковий матеріал

Що потрібно знати про відбір цибулин для висадження, щоб отримати декоративний ефект і здоровий посадковий матеріал? Екземпляри, що мають механічні пошкодження, хворі, або ж ті, які відрізняються за зовнішнім виглядом від нормальних здорових, видаляють. Усі цибулини повинні бути сухими, важкими, без будь-яких візуальних недоліків. Перед посадкою рекомендується замочити їх на дві години у слабкому (0,15%-ному) розчині марганцівки. Можна провести обробку цибулин протягом 2-3 годин настоєм часнику (100 г на 3 л води).


Посадка цибулин

Глибина висадження становить три висоти цибулини, рахуючи від її денця до поверхні ґрунту. Якщо земля легка та пухка, глибину можна збільшити на 2 см, якщо важка – на стільки ж зменшити. На важких субстратах у лунку в якості дренажу додають 2-3 см піску. Відстань між цибулинами в середньому становить 10-15 см. Щільність висадження (кількість на 1 кв.м площі) залежить від розміру посадкового матеріалу – чим більші цибулини, тим більшими мають бути відстань між ними і площа живлення. Цибулини необхідно обережно ставити в лунку, щоб не пошкодити денце і коріння, які не відновляться. Після посадки слід злегка ущільнити поверхню ґрунту.

Якщо стоїть суха, тепла погода, можна полити посаджені цибулини, тоді вони краще укореняться. Мульчування тюльпанів робиться на зиму, коли починаються морози. Для цього підійде торф, напівперепрілий компост, солома, соснова хвоя, листя.


Навіщо щороку викопувати цибулини тюльпанів?

Це запитання ставлять багато садівників-початківців. Здавалося б, посадив і забув на кілька років. Але не все так просто. Існує низка причин, чому цибулини тюльпанів потрібно викопувати щорічно:

  • 1. Знижується коефіцієнт розмноження – з кожним роком кількість дочірніх цибулин зменшується, а заміщені дрібнішають.
  • 2. Ґрунт у таких місцях із часом стає біднішим на поживні речовини і ущільнюється.
  • 3. Часто на глибині залягання дочірніх цибулин відсутні сприятливі умови для нормальної закладки квітки.
  • 4. Зростає ризик ураження цибулин хворобами і шкідниками.
  • 5. У ґрунті накопичуються хвороботворні мікроорганізми.
  • 6. Через кілька років ризик пошкодження дочірніх цибулин при викопуванні значно збільшується, оскільки вони знаходяться вже на значній відстані від материнської.
  • 7. Ділянка засмічується багаторічними бур'янами, які складають значну конкуренцію і так вже ослабленим цибулинам.
  • 8. Квітка втрачає первісну красу – в період цвітіння рослини виростають різних розмірів і з різною інтенсивністю забарвлення пелюсток.

Чому заглиблюються цибулини тюльпанів?

Коренева система цибулинних має два типи коренів: підрядні й так звані столони – потовщені, без кореневих волосків і з борознами. Такі корені утворюються у молодих екземплярів і служать для «втягування» їх у ґрунт, в результаті чого заглиблюються (на 7-10 см) далі за материнську. Молода цибулина ще не має щільної захисної луски і достатнього запасу поживних речовин, тому їй доводиться пристосовуватися. Здатність заглиблюватися і є своєрідним приготуванням рослини до несприятливих умов літа: дуже високої температури повітря, нестачі вологи у ґрунті й повітрі, яскравого сонця. Глибоке залягання також запобігає зараженню шкідниками і хворобами.


За матеріалами статті з журналу «Нескучный сад», жовтень 2013, happygarden.kiev.ua

Коментарі

Відгуки на сайті проходять модерацію згідно з вказаними правилами.

Вас також може зацікавити

Ви дивилися