Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
21.12.2019 09:11:31

Вирощування орхідей міні-фаленопсисів

Вирощування міні-орхідей фаленопсис

Ефектні тропічні міні-орхідеї вельми різноманітні. Вид фаленопсис вважається одним із найнекапризніших, який без проблем вирощують в умовах звичайних квартир. Квіточки карликової орхідеї виглядають наче красиві метелики. Завдяки невибагливості й пишному цвітінню (двічі на рік, до 70 днів), вид користується попитом як у початківців, так і у завзятих квітникарів.

Вибір

Ці квіти настільки чарівні, що часто неможливо відмовитися від покупки. До того ж їхня вартість значно нижча, ніж у звичайних фаленопсисів. Та не поспішайте. Якщо хочете, щоби рослина тішила Вас цвітінням круглий рік, слід правильно її вибрати.

Фаленопсис продається у невеличких горщиках діаметром 7-10 см та висотою не більше ніж 15 см.

Інколи мініатюрні орхідеї продають у подушці з моху сфагнуму. Таку рослину варто неодмінно пересадити, в іншому ж разі вона може згнити. Якщо Ви вирішили почекати з пересадкою, запам'ятайте, що поливати орхідею, яка росте на подушці з моху, потрібно часто, але потроху (достатньо 1-2 ч.л. води на день або 2 рази на день).

Насамперед зверніть увагу на коріння. Зазвичай орхідеї вирощують у напівпрозорих або прозорих горщиках, аби контролювати стан коренів. У здорової квітки вони соковиті та зелені. Чим більше коренів у горщику, тим розвиненіша рослина і тим частіше вона радуватиме своїм цвітінням. Якщо ж кінчики корінців злегка висохли, не хвилюйтеся – при пересадці їх досить просто обрізати та обробити розчином марганцівки.


Догляд

 • Якщо Ви придбали цю чудову квітку під час цвітіння, пересаджувати її відразу ж не варто. Дочекайтесь, доки фаленопсис відцвіте.
 • Пересаджувати фаленопсис потрібно у спеціально призначений для орхідей ґрунт, та не частіше ніж 1 раз на 2 роки. Щоб зрозуміти, чи рослині тісно, спробуйте дістати її з горщика. Якщо зробити це важко через розгалужене коріння, вона потребує ємності більшого діаметра.
 • Фаленопсис, як і всі орхідеї, любить яскраве розсіяне світло. В жодному разі не ставте квітку під прямі сонячні промені – це зашкодить їй.
 • Якщо світла в кімнаті недостатньо, встановіть спеціальну лампу, орхідеям-фаленопсисам підійде навіть звичайна денного світла. Якщо освітлення буде замало, квітка не загине, але може не цвісти і далі не рости.
 • Забезпечте орхідею високим рівнем вологості повітря. Найкраще вона почуватиметься на підвіконні у ванній чи то кухні, або на акваріумі. Якщо цей рівень недостатній, можна підвищити його за допомогою зволожувача повітря, пульверизатора, звичайного розпилювача води.
 • Якщо коріння стало сріблястим – це свідчить про те, що рослині не вистачає вологи. Частіше зрошуйте повітря, поливайте, покрийте ґрунт спеціальним кокосовим волокном, яке продається у квіткових магазинах.
 • Регулярно витирайте пил із рослини вологою бавовняною серветкою – це додатково зволожить її.
 • Бажано 1 раз на тиждень вносити добрива.
 • Протягом всього року міні-фаленопсису потрібен частий і рясний полив. Існує декілька способів поливу рослини:
  1. Перший спосіб – за допомогою чайника або душа (бажана температура води – 30-40 °C). Таким чином відтворюється природний полив рослини там, звідки вона походить. Використовуйте відстояну чисту воду. Цей спосіб поливу, ймовірно, буде клопітким, якщо орхідей багато, але вдавайтеся до нього хоча б раз на місяць. Проконтролюйте, щоб вода вільно протікала по горщику і не застоювалася в піддоні, оскільки коріння почне гнити.

  2. Другий спосіб підійде лише рослинам із розвиненою кореневою системою. Горщик із квіткою наполовину занурюють в резервуар із водою і залишають на 2-3 години, а далі дістають і ставлять на звичайне місце. Через отвори в горщику орхідея сама бере стільки вологи, скільки потребує. Якщо коренів мало, вони можуть просто не дотягнутися до води.

  3. Третій спосіб – полив зі звичайної лійки.


За матеріалами статті з журналу «Нескучный Сад», січень-лютий 2015, happygarden.kiev.ua

Коментарі

Відгуки на сайті проходять модерацію згідно з вказаними правилами.

Вас також може зацікавити

Ви дивилися