Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
21.12.2019 09:18:03

Вибір троянд і догляд за ними

Вибір троянд і догляд за ними


Щоб оточити себе вишуканим та елегантним садом із троянд, варто прислухатися до наших нескладних порад. Для початку, визначтеся, які саме види цих королівських квітів Вам подобаються:

 • Чайно-гібридні – це саме ті квіти, які найбільше асоціюються у нас зі словом «троянда». Вони вишуканої форми, з високою серцевиною і відігнутими крайніми пелюстками. Квіти яскраво забарвлені й витончені.
 • Поліантові – цей вид має кущі з великою кількістю квітів. Є різні варіації кольорів: від білих до яскраво- і темно-червоних. Значно різняться за формою. Найкраще висаджувати на клумбах і вздовж тротуару.


 • Плетисті – одна з найпопулярніших сьогодні група сортів троянд. Такі рослини ідеально підійдуть для обробки альтанок, створення живоплоту, декорування стін будівель. Невибагливі до навколишнього середовища.
 • Грунтопокривні – сорт, що стелиться по землі і утворює «килим». Заслуговують на увагу не тільки з естетичної точки зору, але й із практичної, оскільки запобігають росту бур'янів і надають ділянці вишуканості. • Штамб – вид відрізняється специфічністю і неповторністю, нагадує букет на довгій ніжці-стовбурі. Такі троянди вимагають чималих зусиль і часу для догляду. Підходять як для одиночного, так і групового розсадження.

Необхідний інвентар

лопата

секатор

рукавички


лійка

undefined


 1. Виберіть вид саджанців троянд: щеплені або кореневласні (отримані шляхом живцювання).
 2. Якщо саджанець щеплений, з'ясуйте вид підщепи – від цього залежить його зимостійкість.
 3. При купівлі вибирайте 1-річні саджанці з 3-річною кореневою системою (підщепа вирощується менш ніж два роки) і трьома добре розвиненими пагонами.
 4. На листі здорового саджанця не повинно бути плям, стебла – гладкі, незморщені. Якщо саджанці придбані навесні, бруньки повинні перебувати у стані спокою (не рости)
 5. Якщо посадка відкладається, оберніть коріння саджанців мокрою тканиною або обкладіть мохом і загорніть у плівку – нехай протягом декількох днів вони полежать у прохолодному місці. Також їх можна прикопати в неглибокій канавці, засипавши землею коріння і нижню частину пагону, щільно утрамбувавши.
 6. Купуючи саджанці в контейнерах, звертайте увагу на добре розвинені здорові паростки.
 7. Перед висадкою вкоротіть пагони на пару сантиметрів і замочіть у воді кореневу систему саджанців із субстратом.
 8. Для посадки саджанців виберіть сонячну ділянку. Ґрунтові води у цьому місці повинні бути не вищими за 1-1,5 м. Якщо кущі більшу частину дня затінені, вони витягуються та слабшають, і роса на листках сприяє розвитку грибкових захворювань. Не саджайте троянди під розлогими деревами та чагарниками, в низинах.
 9. Викопайте ямку діаметром 25-40 см і глибиною 40 см. Внесіть на дно 2-3 см перегною, а потім шар ґрунту. При висаджуванні враховуйте, що місце щеплення саджанця має бути трохи нижче рівня ґрунту (на 0,5-1 см), окрім того, після посадки він дещо осяде.
 10. Корені не загинайте – рівномірно розмістіть їх, засипаючи землею.
 11. Добре полийте саджанці та ущільніть ґрунт у прикореневій зоні.
 12. Зробіть мульчування поверхні ґрунту тирсою, торфом, торішнім листям або соломою.

 1. Протягом вегетаційного періоду регулярно прополюйте та поливайте троянди. При появі пагонів шипшини розгребіть ґрунт і видаліть їх біля основи.
 2. Підживлюйте троянди органічними або комплексними мінеральними добривами. Постійне підживлення розчином мікро- і макроелементів буде вельми корисним. За кілька місяців до закінчення вегетації забороняється підгодовувати троянди добривами, що містять азот.
 3. Перед замерзанням ґрунту видаліть усі пагони, що не розпустилися, і покрийте кущ ґрунтом, тирсою або соломою хоча б на 15-20 см, а зверху – агроволокном.
 4. Навесні приберіть покрівельний матеріал і обріжте пошкоджені пагони.
 5. Чайно-гібридні сорти обріжте навесні над 3-5-ю бруньками (15-20 см від рівня ґрунту). Сорти флорибунда обробляйте комбіновано – частину пагонів більше (так само, як чайно-гібридні), частину менше – для раннього цвітіння. Пагони поліантових і мініатюрних троянд обрізайте щорічно на третину довжини. Із плетистими видами майте справу восени, залишаючи молоді визрілі пагони і відсікаючи бічні гілки, які відцвіли, на 2-3 бруньки, старі скелетні трохи укоротіть, а бічні обріжте на стільки ж бруньок.
 6. Обрізання виконують гострим секатором на 0,5-0,8 см вище добре розвиненої бруньки, спрямованої не в середину, а назовні куща. Зріз повинен бути рівним і глибоким. Товсті пагони зрізують сучкорізом або садовою пилкою. При цьому не повинно бути рваних країв, аби не проникла інфекція.
 7. Зрізи більш ніж один сантиметр у діаметрі потрібно замазати садовим варом.


Бажаємо успіху!


Коментарі

Відгуки на сайті проходять модерацію згідно з вказаними правилами.

Вас також може зацікавити

Ви дивилися