Каталог товарів

31.01.2023 11:00:54

Повернення в експлуатацію фільтра для води після простою

Сьогодні майже у кожного у квартирі є фільтр для очищення води. Подібні пристрої досить прості в обслуговуванні. При регулярному користуванні потрібно періодично змінювати картриджі. А що робити у разі простою? Якщо не вжити відповідних заходів, рідина з-під крана може ставати каламутною, набувати рудуватий або землистий відтінок, неприємний аромат і специфічний присмак. Розглянемо, як правильно запустити різні види фільтруючих установок після вашої тривалої відсутності вдома.

Повернення в експлуатацію механічного фільтра

Заміна картриджа в механічному фільтрі фото

Подібні пристрої очищають воду від органічних та мінеральних нерозчинних частинок. Фільтрування відбувається механічним шляхом, без застосування хімічних реагентів.

Зазвичай такі фільтри встановлюють під раковину. Вони підходять для очищення питної та технічної води. В якості фільтруючого елементу може використовуватися сітки з нержавіючої сталі з дрібними осередками або картриджі, наприклад, з поліпропілену, поліестеру, целюлози.

Для запуску сітчастого фільтра після простою дотримуйтеся інструкції:

  1. Перекрийте воду.
  2. Викрутіть колбу за допомогою спеціального ключа.
  3. Вийміть сітку. Очистіть її від забруднень під гарячою водою. Якщо бруд залишається, використовуйте для чищення м'яку зубну щітку. Як варіант, можна залишити фільтруючий елемент в розчині з додаванням лимонної кислоти, оцту або соди на 10-15 хвилин.
  4. Аналогічним способом помийте колбу.
  5. Огляньте сітчастий картридж. Якщо дефектів немає, встановіть фільтр і спустіть 5-10 л води. У разі виявлення пошкоджених осередків або іржі слід замінити сітку. Інакше якість фільтрації погіршиться.
Інструкція із запуску сітчатого фільтра після простою фото

Важливо! Не чистіть сітку миючими засобами та іншими хімікатами, щоб вода не набувала специфічного хімічного запаху та смаку.

Якщо у фільтрі встановлено картридж із синтетичних матеріалів, вони не підлягають очищенню. Фільтруючий елемент слід замінити, а колбу помити.

Аналогічна порада актуальна і щодо вугільного фільтра. Після тривалого простою краще замінити картридж із брикетованим вугіллям.

Запуск фільтра зворотного осмосу після простою

Фільтр зворотного осмосу фото

Зворотньоосмотична установка складна, але високоефективна. Вона видаляє з води механічні домішки, хлор, бактерії та віруси. Якщо система довго простояла без діла, найкраще замінити змінні картриджі, провести очищення мембрани та накопичувального бака.

Щоб запустити фільтр зворотного осмосу після тривалого простою, виконайте наступні дії:

  1. Припиніть подачу води.
  2. Скиньте тиск у системі.
  3. Злийте рідину з накопичувального бака.
  4. Спеціальним ключем відкрутіть кришки колб та замініть змінні картриджі.
  5. Відкрийте корпус та вийміть мембрану. Зазвичай її достатньо промити під сильним напором гарячої води. Для більшої ефективності очищення використовуйте розчин на основі оцту або лимонної кислоти. Якщо не вдається позбутися забруднень, і неприємний запах залишається, мембрану краще замінити.
  6. Ретельно промийте внутрішні стінки накопичувального бака.
  7. Зберіть систему та проведіть повну дезінфекцію: у першу колбу помістіть препарат на основі активного хлору. Увімкніть подачу води та наповніть фільтр. Залишіть на годину. Злийте рідину. Промивайте зворотний осмос до зникнення хлорного запаху.
Інструкція із запуску фільтра зворотного осмосу після простою фото

Описані рекомендації будуть корисні не лише у разі тривалого простою фільтра. Регулярне обслуговування, чищення та заміна елементів забезпечують якісну фільтрацію води також при безперервній роботі системи.



Ви дивилися