Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
21.12.2019 09:19:03

Обрізка плодово-ягідних культур

Обрізка плодово-ягідних культур


За умови правильного та своєчасного обрізання фруктових дерев Ви зможете отримати більше плодів. Аби досягти максимум користі та хороших результатів, варто обрізати гілки, враховуючи особливості видів плодово-ягідних культур та строки, рекомендовані спеціалістами.

СПРИЯТЛИВИЙ ПЕРІОД ДЛЯ ОБРІЗАННЯ ПЛОДОВО-ЯГІДНИХ ДЕРЕВ:
ДЕРЕВА МІСЯЦІ
Яблуні, груші Лютий, березень, серпень
Сливи Лютий, березень
Вишні, малина, барбарис, кизил Липень, серпень
Ожина Березень, квітень
Виноград Березень, липень, серпень
Агрус, смородина Березень, вересень
НЕОБХІДНІ МАТЕРІАЛИ ТА ІНСТРУМЕНТИ:
img

img


ВИДИ ТА ПРИЗНАЧЕННЯ СЕКАТОРІВ:
 1. Секатор стандартний (для обрізання живих рослин)

 2. Ножиці садові (для зрізання квітів та молодих пагонів)

 3. Секатор з упором (слугує для обрізання товстих та сухих гілок)

 4. Сучкоріз (для обрізки пагонів)

 5. Чагарниковий секатор (виготовляється з довгими ручками і дозволяє діставатися до важкодоступних ділянок)

img

ДОВІДКА: Призначення секатора – доглядати за квітами, кущами та кімнатними рослинами. За допомогою цього інструмента Ви можете видалити непотрібні пагони, сформувати деревні та кущові крони, а також зрізати хворі, засохлі гілки та зайві пагони, підстригти траву в тих місцях, до яких важко дістатися.

ОБРІЗАННЯ ПЛОДОВО-ЯГІДНИХ КУЛЬТУР:
 1. Проводити обрізку дерева можна секатором та садовою пилкою.

 2. Дистанція між останніми гілками першого та другого ярусів має коливатися від 0,6-0,8 м, а другого і третього – 0,2-0,4 м. Обрізайте всі ті, які знаходяться поза межами ярусів. Гілка має відходити від стовбура не менш ніж на 45°.

 3. На нижньому ярусі варто залишити 3-4 кістякові гілки, що найбільш розвинені та знаходяться на однакових кутах одна від одної. На верхніх ярусах дерева залиште до 2 таких гілок. По всьому колу крони дерева виріжте інші великі гілки. Верхівки молодих пагонів, де знаходиться найбільша кількість молодих квіткових бруньок, краще залишити. Обріжте найтовстіші чи найстаріші гілки. Велику гілку підпиляйте знизу, поки не з'явиться опір рухові пилки, а після цього, пропустивши вгорі на гілці 6-7 см, пиляйте зверху.

 4. Після обрізання обов'язково захистіть зрізи гілок для уникнення інфекції, замастивши їх садовим варом, замазкою, бордоською маззю (суміш мідного купоросу, негашеного вапна 1:1, соняшникової олії, що має консистенцію сухої пасти) або густою олійною фарбою, розведеною в олії соняшника.

 5. Підріжте прирости кістякових гілок на 1/4-1/5 від їхньої довжини.

 6. Зовсім слабкі прирости краще не обрізати, а залишити їх на плодоносіння. Кістякові розгалуження підріжте так, щоб їхня довжина становила 1/2-2/3 від такої несучої гілки, від вершини дерева до місця росту розгалуження.

 7. Користуйтеся системою мотузок і підпірок, які горизонтально фіксують гілки, забезпечуючи краще плодоносіння. Лишні кістякові гілки та пагони відріжте на рівні розвинутої бічної гілки, однолітні пагони – на рівні бруньки, що знаходиться на зовнішній стороні пагона. Памятайте, що однорічні прирости не можна обрізати занадто коротко.

img img

img

А — обрізання після посадки саджанця без крони (ліворуч), з кроною (праворуч);

Б — обрізання дерева після одного року росту;

В — обрізання після другого року росту;

Г-Д — обрізання після третього-четвертого років росту;

Е — вигляд крони після процесу закладання скелетних гілок і вирізання центрального провідника.
Округлі крони яблуні, груші, сливи формують за розріджено-ярусною або поліпшеною комбінованою схемою з 4-5 скелетними гілками першого порядку (в першому ярусі розміщують 2-3 із суміжних бруньок, наступні ж – поодиноко через 70-80 см від верхньої гілки ярусу і через 50-60 см одну від одної). На скелетних гілках першого порядку формують 5-6 другого. Після закладання всіх, коли крона сформована, видаляють центральний провідник над верхньою одиночною 2-3-річною скелетною гілкою. У період повного плодоношення висота дерев на сильнорослих підщепах не повинна перевищувати 3-3,5 м.

img img

ДОВІДКА: Крона сформована правильно за умови, якщо вона складається з кількох ярусів кістякових гілок та одного провідника. Також варто взяти до уваги, що стовбур дерева розвинений значно міцніше, ніж кістякові гілки, а вони, своєю чергою, довші й товщі, ніж другого порядку.Гарного урожаю!

Коментарі

Відгуки на сайті проходять модерацію згідно з вказаними правилами.

Вас також може зацікавити

Ви дивилися