Каталог товарів
25.02.2017 11:36:31

Кімнатні рослини: вибір, догляд і тренди 2017 року

Зміст

Кімнатні рослини є практично в кожній оселі. Обираємо ми їх найчастіше, відштовхуючись від власних естетичних уподобань, а вдома ставимо в тих зонах, які влаштовують саме нас. Та чи замислювались Ви, що кожна рослина, як і все живе на планеті, здатна проявляти свій «характер»? Далеко не всі домашні вазони захочуть рости без достатньої кількості світла й вологи. Хоча, на противагу їм, існують невибагливі представники кімнатної флори, котрі комфортно себе почувають і виконують почесну місію створення затишку навіть в екстремальних умовах. Деякі рослини є лише декоративним елементом, інші ж здатні тішити приємним ароматом квітів чи навіть додатково очищати повітря від шкідливих домішок.

Рослини для дому

Ми підготували для Вас декілька порад, що підкажуть, як правильно вирощувати кімнатні рослини та які з них потребують спеціального догляду. Також Ви зможете ознайомитися з найпопулярнішими трендами в галузі фітодизайну та іншою корисною інформацією.

Обираємо невибагливі рослини для дому

Найменш вибагливими у догляді вважаються декоративно-листяні рослини на зразок спатіфілума, ехеверії, сингоніума, монстери, антуріума, сциндапсуса, хлорофітума, папороті, кактусів, плюща, деяких сортів фікусів тощо.

Обираємо невибагливі рослини для дому

Перелічені види, попри значний рівень пристосованості до різних кімнатних умов, потребують обов’язкової пересадки незадовго після зміни «магазинного» середовища на домашнє. До того ж важливо не забувати про освітлення та своєчасний полив, які для кожного вазона слід регулювати в індивідуальному порядку.

Деякі рослини потребують більш ретельного догляду. Та, без жодних сумнівів, при забезпеченні необхідних умов для повноцінного росту вигляд вони матимуть просто приголомшливий і зможуть регулярно радувати чарівними квітами. Такими є рододендрони, орхідеї, сенполії, каланхое, фіалки та багато інших.

Обираємо невибагливі рослини для дому

Зважаємо на тип кімнати при виборі рослин

Правильний вибір кімнатних рослин відповідно до призначення того чи іншого приміщення також відіграє важливу роль. Для кухні краще підійдуть види з щільним і пружним листям, яке, за потреби, можна легко відмити від жирового нальоту. Квіти ж з опущеними листками доцільно ставити деінде. Якщо Ви зупините свій вибір на таких рослинах, як аглаонеми чи певні види хлорофітумів, отримаєте додатковий ефект очищення повітря від шкідливих домішок, що часто утворюються внаслідок роботи газової плити.

Зважаємо на тип кімнати при виборі рослин

У невеликих спальних кімнатах без можливості повноцінного провітрювання краще не залишати багато рослин, адже в темну пору доби вони починають виділяти вуглекислий газ, що у значних концентраціях здатний викликати головний біль. Занадто духмяних квітів (гарденій, лілій) варто уникати з тієї ж причини. Для створення комфорту й природного затишку в особистій зоні відпочинку достатньо одного-двох невеликих горщиків із декоративно-листяними рослинами.

У вітальні можна сміливо «вмикати» власну фантазію, оскільки суттєвих обмежень у виборі рослин для неї немає. Потрібно лише враховувати рівень адаптації самих квітів до тих чи інших умов. Поблизу вікон, у добре освітлених ділянках можна розміщувати, наприклад, пеларгонії, а в більш затінених – філодендрони та монстери.

Зважаємо на тип кімнати при виборі рослин

У місцях із підвищеною вологістю повітря доцільно ставити рослини, що комфортно себе почувають у вогкому середовищі: папоротникові, плющі, бромелієві тощо.

Поблизу робочого місця з великою кількістю різноманітної техніки найкраще ставити заміокулькаси, кактуси, сукуленти. Такі рослини, на відміну від більшості інших видів, витримують умови надмірної сухості, тому для створення міні-оазису в умовах щоденної рутини підходять просто ідеально.

Зважаємо на тип кімнати при виборі рослин

Які горщики є найкращим варіантом для кімнатних рослин?

Керамічні горщики (або скляні/пластикові для орхідей) завжди були і будуть оптимальним варіантом для посадки будь-яких домашніх вазонів. Саме в таких ємностях кореневі системи почуваються найбільш комфортно, оскільки їхній природний матеріал дозволяє рослинам безперешкодно дихати.

Обираючи нові горщики для пересадки кімнатних квітів, стежте, щоб у кожного з них діаметр був на 3-4 сантиметри більшим, ніж у попереднього. Це сприятиме повноцінному розвитку як коренів, так і наземної частини вазона. Якщо горщик буде занадто великим, ріст рослини помітно гальмуватиметься.

Які горщики є найкращим варіантом для кімнатних рослин?

Для максимальної зручності нове кашпо можна доповнити системою автоматичного поливу, яка продається як у комплекті з самим горщиком, так і окремо. З таким корисним пристосуванням можна сміливо вирушати у відпустку і не боятися залишати кімнатну флору наодинці. Завдяки системі автополиву необхідна кількість вологи надходитиме протягом усього періоду Вашої відсутності.

Які квіти не варто тримати в домі

Деякі кімнатні рослини містять у своєму соку чи окремих частинах отруйні речовини, здатні заподіяти шкоди при прямому контакті з ними. Якщо в домі є маленькі діти чи домашні тварини, охочі пробувати на смак усе навколо, краще від таких вазонів узагалі відмовитися. До типу отруйних відносяться сімейства молочайних, амарилісових, кутрових, ароїдних тощо.

Які квіти не варто тримати в домі

Зважайте й на те, що певні квітучі рослини можуть викликати алергію в людей, чутливих до пилку. Тож якщо серед домочадців є алергіки, не варто ставити у житлових приміщеннях такі квіти, як, наприклад, цикламени, рододендрони чи пеларгонії.

Найактуальніші тренди у сфері фітодизайну, або як перетворити домашні рослини на витвір мистецтва

Зелені стіни або вертикальні панелі з живими рослинами в інтер’єрі – явище захопливе, красиве та дуже популярне серед багатьох дизайнерів і великих поціновувачів квітів. Формуються вони шляхом висаджування флори у заздалегідь підготовані «кишеньки» в повстяному полотні. Автоматизований полив такої стіни здійснюється за рахунок вбудованої системи крапельного зрошування. Видовище однозначно чудове, щоправда, виготовлення живого полотна коштує чимало і під силу лише професіоналам.

Найактуальніші тренди у сфері фітодизайну, або як перетворити домашні рослини на витвір мистецтва

Іншим популярним напрямом у світі кімнатних рослин є створення скляних флорариумів. Рослини висаджують в акваріуми, банки чи інші прозорі ємності, щоб, окрім самих листочків і гілочок, можна було детально роздивитися кожен корінець чи дрібний фрагмент каменю. Живий вміст флорариумів за наявності сприятливих умов починає немовби взаємодіяти між собою і в результаті перетворюється на повноцінні міні-екосистеми, здатні стати справжньою родзинкою будь-якого інтер’єру. Мати змогу щодня милуватися рукотворною копією тропічного лісу чи пустелі у власній квартирі – неабияке задоволення.

Найактуальніші тренди у сфері фітодизайну, або як перетворити домашні рослини на витвір мистецтва

Модним трендом також є лаконічні дерев’яні конструкції прямокутних форм із висадженими в них сукулентами. Такі композиції виглядають дуже стильно та ефектно, а за певних умов навіть можуть затьмарити красою будь-які традиційні домашні квіти.

Найактуальніші тренди у сфері фітодизайну, або як перетворити домашні рослини на витвір мистецтва

Враховуючи все вищесказане, можна сміливо стверджувати, що кімнатні рослини – не просто складові інтер’єрної картини, а невід’ємні елементи нашого життя, здатні зробити перебування у приміщенні комфортнішим, повітря – свіжішим, а самопочуття – кращим. Тож не відмовляйте собі у такому задоволенні – обирайте живі рослини за привабливими цінами на сайті epicentrk.uaі створюйте неповторну атмосферу в домі за допомогою чарівних квітів.

Вас також може зацікавити

Ви дивилися