Каталог товарів
05.04.2023 11:14:53

Капсульний ремонт


Капсульний ремонт


Капсульний інтер’єр, або капсульний ремонт означає зміну внутрішнього вигляду помешкання чи, приміром, усієї квартири за рахунок колірної гами й аксесуарів. Також у поняття включаються мінімальні ремонті роботи (за потреби).

Європейські дизайнери вже давно використовують капсульний інтер’єр як вдале вирішення дилеми, коли ремонт у домівці ще досить свіжий, проте кольори набридли.

Єдина передумова: для експериментів повинна бути якісна база. Тобто створити диво з радянського стилю не вдасться. Тому рекомендуємо використовувати цей метод передусім власникам помешкань, де генеральний ремонт робився не більше ніж 10 років тому назад.


Спеціально для читачів онлайн-порад від «Eпіцентру К» публікуємо ексклюзивний оптимальний план щодо оновлення інтер’єру методом капсули від дизайнера Тетяни Зайцевої. Такий підхід зробить Вашу оселю стильною та неповторною і, окрім того, він вигідний у плані коштів і часу.

Усі фото: Tatiana Zaitseva Design Studio

1. Насамперед – стіни! Стан цих покриттів завжди найбільше кидається в очі, тому на них потрібно звернути особливу увагу. Ви повинні врахувати бажаний колір чи візерунки на стінах у сукупності з іншими предметами в кімнаті. Саме від цього залежить успіх ремонту.

Отже, оберіть спочатку варіанти настінного покриття для всіх кімнат, що оновлюватимуться. Серед найактуальніших варіантів – фактурна штукатурка та фарбовані стіни, а серед класичних – шпалери, гладка штукатурка та молдинги. Після цього можете обирати кольори для стін.

Порада дизайнера. Любителям фактурної штукатурки раджу спробувати новий підхід і надати стінам рельєфного вигляду за допомогою гіпсу. Технологія полягає у тому, що майстер спочатку створює плити із гіпсу з відповідним рельєфом, а потім кріпить їх на стіни та шпаклює. Таким чином, можна відтворити імітацію піщаних дюн, дно океану або навіть скелі.

Вирішили фарбувати стіни? Спробуйте звернутись до художньої майстерні. Там для Вас розроблять живописні елементи, які пасуватимуть до загальної ідеї інтер’єру. Розпис, наприклад гуашшю, особливо ефектно виглядатиме над ліжком або письмовим столом.

2. Аксесуари. Так лише здається, що це другорядні речі в оселі. Живописні полотна, предмети для ванної кімнати, посуд, різноманітні кухонні комплекти, статуетки. Усе це й не тільки здатне творити дива.

Порада дизайнера. Для класичних інтер’єрів обирайте імпресіонізм та сюрреалізм у живописі. Саме так Ви створите потрібний настрій і розставите акценти на кольорах. Реалістичний живопис (хоча його використовували багато років для класичних інтер’єрів) обтяжує атмосферу приміщення. А ось для сучасних стильових рішень обирайте модернові полотна з конкретними зображеннями: класичні форми, але сучасні фактури та стиль написання.

3. Гардини, штори та занавіски можуть помітно змінити зовнішній вигляд приміщення. Для класичних інтер’єрів обирають солідні гами: шоколадні, золотаві, бежеві, колір чайної троянди. Вироби можуть бути важкими або легкими шовковими, однотонними чи то з рельєфним візерунком, ніжним квітчастим принтом. Усе залежить від ідеї інтер’єру.

Для приміщень у сучасному стилі обирають яскраве вбрання для вікон: небесного, зеленого відтінків, із африканським чи абстрактним принтом. Різний колір текстилю може викликати не лише неочікуваний стильовий ефект, але й атмосферу: від поєднання кольорів стін та домашнього текстилю залежить настрій приміщення.

Часто штори замінюють на жалюзі. Головне, щоб це підкреслювало інтер’єр, роблячи певний кольоровий акцент.

Порада дизайнера. Під поняття «домашнього текстилю» також підпадають килими, покриття м’яких меблів, скатертини, серветки тощо. За бажанням Ви можете повністю чи частково замінити і їх. Не обов’язково перетягувати меблі – достатньо обрати для них стильні покривала (наприклад із овечої шкури), пледи або чохли.

4. Побутова техніка має свій строк експлуатації та стиль. З цих причин, під час капсульного ремонту я раджу придивитись і до її стану.

5. За можливості, замініть кахельну плитку. Особливо, якщо вона дала тріщини від експлуатації. Плитка суттєво міняє оздоблення приміщення. Пам’ятайте, що якісний, дорожчий кахель довше зберігає свій вигляд та цілісність. Найкращими виробниками вважаються Італія, Іспанія, Бразилія, Португалія.

Порада дизайнера. Не обов’язково, щоб санвузол та кухня були в одному стилі між собою чи з рештою помешкання. Оселя може бути оформлена у сучасному чи класичному стилі, а ванна кімната – у грецькому або східному. Така різниця усередині однієї квартири позитивно впливає на настрій та самопочуття.


Таким чином, за допомогою часткової заміни певних елементів інтер’єру Ви не лише освіжите стан приміщення в цілому, але і скоригуєте його стиль. При організованому підході на такий ремонт потрібно близько одного місяця.

Капсульний інтер’єр – це нове поняття у низці способів перетворення оселі на «дещо нове» без заміни меблів та інших частин «важкої артилерії».
Ви дивилися