Гаджети для бігу: Топ 5 девайсів для спортсмена
Зміст:
Останнім часом, серед українців все більшої популярності набирає здоровий спосіб життя. Люди намагаються правильно харчуватися, регулярно тренуватися і вчасно лягати спати. Деякі навіть встановлюють контроль часу на своїх смартфонах, щоб відстежувати скільки годин вони проводять у віртуальному світі. Така тенденція не може не тішити, особливо в 2021 році, коли цифрова техніка заполонила світ. Дивитися серіали, грати в комп'ютерні ігри або навіть гортати стрічку улюбленої соціальної мережі можна цілодобово, але свідомі українці обирають спорт і живе спілкування з друзями. Важливою сходинкою до такого вибору зіграли також гаджети, але не ті про яких ви читали вище, а гаджети для спортсменів. Адже за допомогою простих девайсів пробіжка чи тренування виходить активніше, ефективніше і в задоволення. Так що ж це за диво-гаджети, які скажімо так «мотивують» до заняття спортом?
Навушники для спорту
Правильно підібрані музичні композиції для тренувань, покращують настрій, заряджають енергією і мобілізують сили. Більшість людей взагалі не уявляють своїх тренувань без улюбленої музики. Однак, для того, щоб звучання було якісним, а тренування продуктивним, потрібно правильно і ретельно вибрати навушники для занять спортом. Адже одна з найголовніших вимог – це надійна фіксація в вушній раковині. Крім цього, при виборі потрібно звертати увагу на:
- якість звуку і мікрофона;
- функціонал – наприклад, можливість перемикання треку за допомогою дотику до навушника;
- автономність – від цієї характеристики залежить скільки часу навушники будуть працювати без підзарядки;
- шумозаглушення – така функція додає комфорту, позаяк пригнічує шуми на вулиці або в приміщенні, відсікає низькочастотні звуки й не тільки;
- дизайн – суто на любителя, хто вважає за краще вкладиші, хтось вакуумні;
- наявність вологозахисту – особливо важливий параметр для людей, які бігають на вулиці;
- можливість використання правого і лівого навушника окремо.
Зараз особливою популярністю користуються бездротові навушники, в їх конструкції відсутні дроти, які часто сковують рухи під час тренування. Виробники завжди працюють над створенням нових функцій, не забуваючи звичайно про дизайн, як в блютуз-гарнітурах, так і в провідних навушниках, які мають своїх вірних шанувальників.
Важливо: при виборі гарнітури обов'язково зверніть увагу на її сумісність з вашим смартфоном. Адже буде не зовсім приємно, якщо купивши навушники, вони не зможуть синхронізуватися з вашим пристроєм.
Пульсометр для бігу
Біг повинен приносити не тільки задоволення, але й користь. Тому стежити за станом свого здоров'я потрібно завжди, навіть під час пробіжки. Тим більше, що це цілком можливо, фахівці рекомендують купити пульсометр для бігу не тільки новачкам, але й професійним спортсменам. Хоча очікування та результат від пробіжки у людей різний, для всіх важливо не допустити перевантаження. Сьогодні, серед широкого асортименту можна знайти моделі з нагрудним датчиком, які передають всю інформацію на смартфон або браслет на зап'ясті з датчиком. Кожен варіант має свої плюси та мінуси. Наприклад, нагрудний датчик – більш точний, але може сповзати під час тренування, і для перегляду даних потрібно заглядати в телефон. Браслет на зап'ясті – зручний варіант, але вимірює з меншою точністю. Тому, перед покупкою важливо визначити для себе, який варіант вам підходить більше.
Фітнес-браслет для бігу
Фітнес-браслет або як його ще називають фітнес-трекер – це наручний спортивний аксесуар, який має оптимальний набір показників необхідних спортсмену, і на відміну від смарт-годинника, про який ми будемо говорити в наступному пункті коштує на порядок дешевше. Підключається такий пристрій за допомогою мобільного додатку й збирає результати денної та нічної активності, звичайно, якщо не знімати браслет на ніч.
Залежно від бренду, виробника і цінового діапазону такі аксесуари можуть мати такі функції і показники:
- підрахунок пройдених кроків, кілометрів і навіть спалених калорій;
- вимір частоти серцевих скорочень;
- відстеження водного балансу і нагадування про прийом ліків.
Перед початком тренування потрібно включити такий режим на своєму смартфоні або безпосередньо на трекері, і тоді він буде відстежувати пульс, темп, довжину кроку.
Важливо: щоб тренування записалося і збереглося, смартфон до якого підключений трекер – потрібно брати з собою на пробіжку, оскільки підключення здійснюється через Bluetooth, а він має певний радіус для коректної роботи.
Смарт-годинник спортивний
Хоча смарт-годинник і виглядає, як звичайний наручний аксесуар, але насправді – це джерело крутих функцій і корисної інформації. Як відзначають професійні спортсмени, що навіть вже не уявляють тренування без цього гаджета. Здавалося б, що в них особливого? Давайте розглянемо докладніше:
- підрахунок кроків зроблених протягом доби;
- показник інтенсивності і тривалості тренування;
- визначення швидкості руху під час ходьби і бігу;
- розрахунок витрачених калорій;
- можливість вибору режиму тренування, в процесі якої смарт-годинник буде давати підказки та рекомендації з приводу кількості підходів і темпу фізичної активності;
- GPS-модуль, за допомогою якого можна складати план пробіжки;
- платежі через NFC-модуль, дуже зручна функція, адже виходячи на пробіжку не хочеться навантажувати себе зайвими речами, такими як гаманець, тому в разі покупок можна просто «розрахуватися годинником».
Ну і звичайно, такий пристрій має більш стандартні функції: годинника, календаря, секундоміра, будильника, калькулятора, відображення повідомлень, дзвінків і смс. Деякі моделі мають навіть окремий слот для сім-карти або карти пам'яті, на яку скачується музика для тренувань.
Важливо: деякі моделі мають функції вимірювання сатурації, температури, тиску або навіть ЕКГ серця, але варто розуміти, що в порівнянні з професійною медичною апаратурою, тут може бути багато похибок. Однак попередити про зміни в роботі серця такий гаджет точно здатний.
Смарт-ваги діагностичні
Даний гаджет допоможе не так в ході тренування, а скоріше до або після нього. Розумні-ваги все частіше з'являються в будинках прихильників здорового способу життя й у спортсменів. Адже за допомогою такого девайсу можна зробити повний аналіз організму. Ваги синхронізуються зі смартфоном або планшетом і відправляють туди всі дані перевірки. Чого ж в них такого особливого, що ми віднесли їх в топ-5? Крім базової діагностичної функції визначення маси тіла, за допомогою смарт-вагів, ви можете дізнатися:
- індекс маси тіла – показує наскільки вага людини відповідає зросту;
- м'язову масу – особливо важливий показник для спортсменів;
- відсоток жиру в організмі – один з головних показників для людей на дієті та спортсменів.
Також можна підрахувати кількість води в організмі, швидкість метаболізму, метаболічний вік, тип статури й інші дані. Набір функцій залежить від виробника. Серед популярних брендів: смарт-ваги Xiaomi, Huawei i Scarlett.
У каталозі інтернет-магазину «Епіцентр» можна придбати не тільки гаджети, а також всю необхідну екіпіровку для бігунів: пояси і сумки для бігу, рюкзаки, спортивний одяг, вітрівки, гетри, кросівки для бігу, фляги спортивні, кепки. Віддавайте перевагу якісним речам, надійним виробникам та перевіреним продавцям. Одним з таких і є інтернет-магазин «Епіцентр», багаторічний досвід роботи та безліч задоволених клієнтів – найкраще підтвердження якості.
Ви дивилися