Підсумки Всеукраїнської кампанії з популяризації енергоефективних та екологічно безпечних ламп серед населення України

Підтримуючи екологічні ініціативи та сприяючи формуванню екологічної культури і правильного поводження з відходами, компанія «Епіцентр К» приєдналася до однієї з наймасштабніших в Україні екологічних акцій по збору відпрацьованих люмінесцентних ламп. Збір проводився 27-29 травня 2016 року у 35-ти торговельних центрах «Епіцентр К» в 23 містах України. 

Фізичні особи, що принесли свої відпрацьовані люмінесцентні лампи для безоплатної утилізації, мали можливість отримати вигоду 15-20% на придбання нових LED у Епіцентрі. Крім цього, протягом акції учасники могли отримати екземпляр «Азбуки лампи» та  професійну консультацію щодо правильного підбору LED-ламп з урахуванням індивідуальних потреб споживача для того чи іншого виду приміщення.   Кампанія була ініційована ПРООН та ГЕФ. Основним поштовхом до її проведення стало дослідження, яке показало, що ринкова частка енергоефективних ламп у житловому секторі ринку України відповідає середньому значенню і становить 61,1%, де найбільшу питому вагу займають ртутьвмісні компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ) – 54,1%. Попит на найбільш енергоефективні та безпечні для навколишнього середовища лампи – світлодіодні (LED), все ще незначний (близько 7%). При цьому, відпрацьовані ртутьвмісні лампи хаотично викидаються населенням у сміттєві баки, що спричинено відсутністю системи їх збору та утилізації в житловому секторі. Таким чином, ці лампи опиняються на звалищах у величезній кількості, що призводить до забруднення навколишнього середовища ртуттю та створює загрозу для здоров'я людей.

За результатами аналізу, кампанія так чи інакше охопила близько 3 млн осіб, а в результаті на використання LED перейшло приблизно 3 тис. українських домогосподарств. Так, населенням України сумарно було придбано 5,860 тис. сучасних LED-ламп, що дозволить за 25 років зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 2230,8 т, і еквівалентно посадці близько 90 тис. дерев. Завдяки акції від забруднення ртуттю буде врятовано: 18,416 млн м³ води, що складає 10-ту частину одного з найбільш великих озер України – Світязя; 276,235 млн м³ повітря, що охоплює 10,5 тис. м² жилих площ; та 147,325 т ґрунту.  

Приємно відмітити також позитивну реакцію людей на заклик про екологічну відповідальність: за 3 дні українці принесли на переробку 33,483 тис. ртутьвмісних ламп. Команда Епіцентру надзвичайно задоволена проведенням кампанії, що виступила стимулом для усвідомлення кожним мешканцем країни власної соціальної відповідальності.02.06.2016

Прес-служба ТОВ "Епіцентр К"