Несемо місію миру!

Компанія Епіцентр стала партнером грандіозного миротворчого музичного проекту «Шляхи дружби. Равенна – Київ» під керівництвом легендарного диригента Рікардо Муті та за участю всесвітньовідомого американського актора Джона Малковича, що відбувся 1 липня на Софійській площі у Києві. Більше 300 митців з Італії та України об'єдналися в унікальному концерті симфонічної музики просто неба.

Симфонічні оркестри, оперні світові зірки Людмила Монастирська та Сергій Магера, хори з Італії та України, а також молоді виконавці з Маріуполя виступали на одній сцені заради спільної мети – закликати до миру в Україні та світі. Проект "Шляхи дружби" стартував 20 років тому. Відтоді щороку митці відвідують гарячі точки світу і тепер із миротворчою мистецькою місією приїхали до України. Загалом миротворчий мистецький захід зібрав декілька тисяч глядачів на Софійській площі.

Ідея проекту народилася в 1997 році під час бомбардування міста Сараєво, коли всі були приголомшені трагедією, що там відбувалася. Тоді маестро Муті разом з понад сотнею музикантів з "Ла Скала" перелетіли на військових літаках Адріатичне море, аби виступити в місті, яке продовжували бомбардувати. Відтоді Рікардо Муті як посол культури у світі побував з проектом "Шляхи дружби" в різних містах світу - диригував італійськими та місцевими музикантами. Це були Бейрут, Єрусалим, Дамаск, Найробі, Токіо, Тегеран та інші міста.

3 липня такий же концерт відбудеться в італійському місті Равенна. А 4 липня в Італії відбудеться камерний концерт з творів видатного українського композитора Валентина Сильвестрова - за присутності самого автора і участі солістки Національної опери Ксенії Бахрітдінової, оркестру та хору Національної опери. 

Проект «Шляхи дружби» зарекомендував себе як приклад високого гуманізму, що долає конфронтацію, важкі та неоднозначні політичні рішення, несе високу миротворчу місію, вшановує пам’ять жертв найтрагічніших подій сучасності, -наголосив Володимир Гончаров, - заступник генерального директора ТОВ «Епіцентр К».

Відмітимо, що засновники компанії Епіцентр Галина та Олександр Гереги протягом останніх років стали ініціаторами ряду гуманітраних миротоворчих ініціатив, зокрема, громадської ініціативи «Дорогою миру», яка покликана звернути увагу суспільства на проблеми тих родин, чий дім скалічила війна. В рамках цієї ініціативи минулого року була видана книга «Коли твій дім забрала війна». Збірка містить історії родин, які через війну втратили домівки і вимушені покинути міста та села, де вони проживали все життя. Через долі цих людей автори спробували розкрити дуже важливу проблему, яка назріває у нашому суспільстві – сприйняття війни як буденності, байдужість до чужого горя та проблем. Тому сьогодні такі гуманітарні місії, мистецькі акції відіграють важливу роль, щоб донести суспільству ідеї миру, добра, взаємодопомоги та милосердя.

 


03.07.2018

Прес-служба ТОВ «Епіцентр К»