Епіцентр став партнером Програми з енергоефективності IQ energy

Національна мережа торговельних центрів «Епіцентр К» стала партнером Програми IQ energy від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР). Метою Програми є підвищення енергоефективності житлового сектору України, що є одним з найбільших в Європі (понад 10 мільйонів житлових будинків, загальною площею понад 1 млрд кв.м.).

 

Віднині, придбавши в Епіцентрі та встановивши енергоефективне обладнання і товари, визначені Програмою, в кредит від «ОТП Банк» або «УкрСиббанк», фізичні особи матимуть змогу отримати компенсацію до 3000 євро від ЄБРР. Компенсуються кошти, витрачені на термомодернізацію житла, згідно з онлайн-заявкою позичальника, поданою впродовж 4-х місяців з дати оформлення кредиту: не потрібно ні збирати стоси паперів, ні телефонувати у низку інстанцій, ні стояти у нескінченних чергах.

Термомодернізувати житло, зробити його комфортним прямо зараз стало просто та вигідно, адже програма IQ energy дозволяє:

  • оформити кредит швидко (до 10 хв.) та прямо на місці (банки-партнери Програми IQ energy мають своїх представників у кожному Епіцентрі);
  • отримати кредит без довідки про доходи;
  • придбати енергоефективне обладнання в кредит без початкових внесків;
  • компенсувати до 3000 євро коштів, витрачених на термомодернізацію  (після виконання всіх робіт з монтажу обладнання та матеріалів);
  • отримати вигідні процентні ставки (від 19,99% річних) від банків-партнерів Програми IQ energy);
  • бути впевненими у якості матеріалів та обладнання для термомодернізації, адже всі товарні позиції, що підтримуються Програмою, відповідають найвищим європейським стандартам та пройшли ретельний відбір фахівцями Програми IQ energy.

«Позичальники, які відповідають критеріям участі у Програмі, зможуть отримати кредити на реалізацію широкого спектру заходів енергоефективності, зокрема, термоізоляцію стін, дахів та підлог перших поверхів; встановлення сучасних енергоефективних вікон, високоефективних газових і твердопаливних котлів; модернізацію систем теплопостачання; встановлення сонячних колекторів, теплових насосів та багато інших заходів».

Повідомляється на сайті www.iqenergy.org.ua (офіційний сайт Програми IQ energy)

Прогнозується, що за допомогою Програми IQ energy клієнти підвищать показники енергоефективності своїх помешкань та значно зменшать витрати на комунальні послуги. За допомогою веб-сайту Програми IQ energy www.iqenergy.org.ua фізичні особи зможуть знайти та вибрати необхідні матеріали і обладнання, подати запит у банк-партнер Програми на отримання кредиту та оформити заявку на отримання грантових коштів від ЄБРР.
 


ЄБРР виділив додаткові ресурси для підтримки України в сфері енергоефективності в рамках нової Програми фінансування енергоефективності в житловому секторі (IQ energy, «Ай-К’ю енерджі») обсягом 75 млн євро.
Програма IQ energy буде впроваджуватися через банки-партнери «УкрСиббанк», «ОТП Банк» та «Мегабанк» з широкою мережею відділень по всій країні. Реалізація програми буде супроводжуватися масштабною інформаційною компанією з метою покращення обізнаності у сфері енергоефективності.
Програма IQ energy підтримується грантовим фінансуванням в обсязі 15 млн євро з Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), найбільшим донором якого є ЄС. Залежно від типу інвестицій ці кошти будуть використані для покриття до 20% суми кредиту для позичальників-фізосіб і до 35% суми кредиту для ОСББ. Крім цього, для реалізації програми передбачається отримання технічної допомоги, що фінансуватиметься з коштів E5P та Шведського агентства міжнародного співробітництва з розвитку (Sida).
«Не зважаючи на зменшення енергоємності протягом останнього десятиліття, українська економіка залишається однією з найменш енергоефективних серед усіх країн операцій ЄБРР і дуже залежить від імпортних енергоносіїв. І найбільшим споживачем є житловий сектор, на який припадає понад 33% загального обсягу споживання енергії в Україні. Враховуючи це, програма IQ energy не лише своєчасно забезпечить вкрай необхідне фінансування, а і допоможе в цілому змінити картину споживання енергії в житловому секторі», - зазначив Директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.


 

 

 


05.07.2016

Прес-служба ТОВ "Епіцентр К"