У Києві відкрилася зіркова фотовиставка до Дня вишиванки


До Дня вишиванки 16 травня 2019 у ТЦ «Епіцентр» на пр. Степана Бандери (Design Arena, 2-ий поверх) відкрилася фотовиставка Костянтина Ревуцького «Гордість за», в рамках якої було представлено 30 фотопортретів зірок у вишитих сорочках.
 

«За допомогою цього проекту я хотів надихнути українців любити свою країну та пишатися вишиванкою, як символом національної єдності», – розповідає автор проекту Костянтин Ревуцький.

У національних образах знімались ресторатор Микола Тищенко, телеведучі Надія Матвєєва і Тимур Мирошниченко, телеведуча і співачка Анжеліка Рудницька, стронгмен Василь Вірастюк, співачка Оксана Білозір, лідер гурту «Друга Ріка» Валерій Харчишин, співак Арсен Мірзоян, акторське подружжя Ольга Сумська і Віталій Борисюк та багато інших.

За словами співзасновниці мережі «Епіцентр» Галини Гереги компанія багато уваги приділяє збереженню та популяризації українських традицій, тому підтримала виставку аби ще раз нагадати людям, що вишиванка – це символ єдності українського народу  та привернути увагу до свята вишитої сорочки. 

 «Ця ініціатива є дуже важливою, бо молодь часто бере приклад з відомих людей і хто, як не ми, маємо популяризувати українську культуру і традиції», – відзначив ресторатор Микола Тищенко.

 

Згодна з ним співачка і телеведуча Анжеліка Рудницька: «Людина, яка ніколи не вдягала вишиванку, побачивши в ній свого кумира, захоче і собі таку. З моєю сукнею, в якій я знімалася для проекту, так і було – у компанії, яка її створила, в рази збільшились замовлення на аналогічні сукні у інших кольорах».

Крім того, як відзначили присутні на презентації зірки, вишиванка це модно. «Гламур вже відходить на другий план, а вишиванка ніколи не вийде з моди, вона завжди буде сучасною. Головне знайти правильні аксесуари, – каже акторка Ольга Сумська.В моїй колекції близько 30 вишиванок різних кольорів і візерунків. Але найбільш дорогі моєму серцю вишиванка моєї бабусі, якій більше 100 років і вишиванка моєї мами ручної роботи. Коли я вдягаю їх, в мене виростають крила».

Згадали і про магічні властивості вишиванок. «Коли вдягаєш вишиванку, ти змінюєшся, стає тепліше на душі, затишніше і спокійніше, – відмічає телеведуча Надія Матвєєва. – Цього року на Водохреща коли пірнала в ополонку я вдягла вишивану і знаєте, вона дійсно мене зігрівала». 

 

Усього у проекті «Гордість за» за 5 років взяло участь 140 відомих особистостей – це найбільша серія фотографій відомих людей в національних костюмах. І цей рекорд навіть був зафіксований Національним Реєстром Рекордів. У Києві цей фотопроект представлено вперше.

Фотовиставка буде відкрита для всіх охочих до 20 травня у ТЦ «Епіцентр» на пр. Степана Бандери (Design Arena). 

Інформаційними партнерами виставки «Гордість за» виступили tochka.net, Ivona, «КиевВласть» і «Главком».


День вишиванки було започатковано у 2006 році студентами і викладачами Чернівецького національного університету. У 2014 році День вишиванки набув міжнародних масштабів – свято підтримали українці по всьому світу. Його прийнято відзначати третього четверга травня.


20.05.2019

Прес-служба ТОВ «Епіцентр К»