Вирощування орхідей міні-фаленопсисів

Ефектні тропічні міні-орхідеї дуже різноманітні. Вид фаленопсис вважається одним з найневибагливіших, який з успіхом вирощують в умовах звичайних квартир. Квіти міні-орхідеї фаленопсис на вигляд схожі на красивих метеликів. Завдяки невибагливості і пишному цвітінню (2 рази на рік, до 70 днів) вид користується попитом як у початківців, так і у досвідчених у своїй справі квітникарів.

Вибір

Ці квіти настільки чарівні, що часто неможливо відмовитися від покупки. До того ж ціна їх значно нижча, ніж у звичайних фаленопсисів. Однак не поспішайте. Якщо хочете, щоб рослина радувала вас своїм цвітінням круглий рік, потрібно правильно її вибрати.

Фаленопсис продається в невеликих горщиках, які мають діаметр 7-10 см. Висота цих горщиків зазвичай не більше 15 см.

Інколи мініатюрні орхідеї продають в подушці з моху сфагнуму. Таку орхідею потрібно обов'язково пересадити, в іншому випадку рослина може згнити. Якщо ви вирішили почекати з пересадкою, запам'ятайте, що поливати орхідею, яка росте на подушці з моху, потрібно часто, але потроху (достатньо 1-2 ч. л. води на день або 2 рази на день).

В першу чергу зверніть увагу на коріння. Зазвичай, орхідеї вирощують у напівпрозорих або прозорих горщиках, щоб зручно було контролювати стан коренів. У здорової квітки коріння соковите і зелене. Чим більше коренів в горщику, тим більш розвинена квітка і тим частіше вона буде радувати вас своїм цвітінням. Якщо кінчики коренів злегка підсохли, не хвилюйтеся – при пересадці їх потрібно просто обрізати й обробити розчином марганцівки.
 


Догляд за міні-фаленопсисом

 • Якщо ви придбали цю чудову квітку під час цвітіння, то пересаджувати її відразу не варто. Дочекайтесь, доки вазон відцвіте. Пересаджувати фаленопсис потрібно в спеціальний ґрунт для орхідей.
 • Пересаджувати квітку потрібно не частіше 1 разу на 2 роки. Щоб зрозуміти, чи рослині тісно, спробуйте дістати її з горщика. Якщо зробити це важко через розгалужене коріння, орхідеї потрібний горщик більшого діаметру.
 • Фаленопсис, як і всі орхідеї, любить яскраве розсіяне світло. Ні в якому разі не ставте орхідею під прямі сонячні промені – це зашкодить рослині.
 • Якщо світла в кімнаті недостатньо, то необхідно встановити спеціальну лампу. Орхідеям-фаленопсисам підійде навіть звичайна лампа денного світла. Якщо світла буде недостатньо, орхідея не загине, але може не цвісти і зупинитися в рості.
 • Орхідеї потрібно забезпечити високий рівень вологості повітря. Тому найкраще рослина буде почуватися на підвіконні у ванній або кухні, на акваріумі. Якщо рівень вологості недостатній, можна підвищити його за допомогою зволожувача повітря, пульверизатора, звичайного розпилювача води.
 • Якщо коріння стало сріблястим – рослині не вистачає вологи. Частіше зрошуйте повітря, поливайте, покрийте ґрунт спеціальним кокосовим волокном, яке продається в квіткових магазинах.
 • Регулярно витирайте пил з рослини вологою бавовняною серветкою, крім очищення це додатково зволожить рослину.
 • Намагайтеся 1 раз в тиждень вносити добрива.
 • Протягом всього року міні-фаленопсису потрібен частий і рясний полив. Існує кілька способів поливу рослини:
   
  1. Перший спосіб – поливати квітку з чайника або за допомогою душа (температура води має становити 30-40° C). Такий спосіб повторює природний полив рослини там, звідки вона родом. Використовуйте відстояну чисту воду. Цей спосіб поливу може бути клопітким, якщо орхідей багато, але до нього потрібно вдаватися хоча б 1 раз на місяць. Проконтролюйте, щоб вода вільно протікала по горщику і не застоювалася в піддоні, в іншому випадку коріння орхідеї почнуть гнити.

  2. Другий спосіб поливу підійде лише рослинам з розвиненою кореневою системою. Горщик з орхідеєю наполовину занурюють в ємність з водою і залишають на 2-3 години, після чого дістають і ставлять на звичайне місце. Через отвори в горщику орхідея сама бере стільки вологи, скільки її потрібно. Якщо коренів мало, то вони при такому способі поливу можуть просто не дотягнутися до води.

  3. Третій спосіб – полив зі звичайної лійки.


Матеріал на основі статті журналу «НЕСКУЧНЫЙ САД», січень-лютий 2015. Повний текст доступний у журналі, який можна замовити на сайті видання: happygarden.kiev.ua