Вибір насосної станції для поливу та будинку

Протягом дачного сезону дбайливі господарі завжди витрачають немало зусиль на якісний полив саду і городу та безперебійне водопостачання до будинку. Саме тому так важливо озброїтись хорошою, потужною насосною станцією. Ми допоможемо вам не розгубитися серед розмаїття насосів та обрати саме той прилад, що підійде під конкретні умови вашої дачі.

Фото: насосні станції Gardena

Насоси поділяються на декілька видів:

  • Поверхневі насоси. Розміщуються за межами водойми. Відповідно, збір води відбувається за допомогою всмоктування. Призначені для перекачування рідини з резервуарів, природних водойм, колодязів тощо. Глибина всмоктування у поверхневих насосів обмежена, оскільки помпа мусить і затягнути воду у свій корпус і направити її потім у трубопровід. У насосів нормальної глибини всмоктування її значення знаходиться у межах 5-8 м (варіант, який підходить виключно для річок, озер і неглибоких колодязів).
  • Занурювальні насоси. Розміщуються безпосередньо у воді. Їх обирають при неможливості використання поверхневих насосів, наприклад, через надто велику глибину джерела. Дренажні – це підвид занурювальних насосів, що призначаються для відкачування забрудненої води з котлованів, підвалів, басейнів, штучних ставків. Вони мають тривалий термін дії і не вимагають технічного обслуговування. Найчастіше такі прилади оснащені поплавковим вимикачем для автономного вмикання/вимикання, залежно від рівня води.
  • Колодязні насоси. Найчастіше оснащені нижнім збірним отвором. Це дозволяє працювати у режимі часткового занурення. Деякі моделі таких насосів забезпечуються поплавковим вимикачем, який припиняє роботу приладу при відсутності води. Колодязні насоси можна обладнати елементами автоматики, які дозволять створити автономну систему водопостачання.
  • Свердловинні насоси. Мають невеликий діаметр (3-4’’) і служать для підйому води з великої глибини піщаного або вапнякового водоносного шару. Вони підходять і для подачі води, що містить механічні домішки. Деякі моделі свердловинних насосів використовуються також горизонтально для збору води з річки або озера, коли вони знаходяться далеко від будинку і необхідний великий напір води. Також підходять для створення автономної системи водопостачання.
     
Фото: насосна станція AL-KO

 

Розрахунок очікуваної витрати води і оцінювання необхідної продуктивності
 

  • Сім’я із 4-6 чоловік витрачає 1,5-2 м³/год для будинку і дачі в піковий період.
  • Для дачі з розвиненою системою поливу або дачі зі всіма зручностями, басейнами, фонтанами потрібно 3-4 м³/год і більше.

     

Вдалої покупки!