Вертикальне озеленення вирішить будь-яку проблему інтер'єру!

Фото: Tatiana Zaitseva Design Studio
Якщо ви любите еко-стиль і елементи природи в інтер'єрі, вас неодмінно зацікавить одне з найпростіших, але й найкрасивіших рішень – вертикальне озеленення.

На Заході дизайнери інтер’єру вже давно пропонують своїм замовникам вертикальне озеленення для дому і офісу. Такі стилістичні рішення якраз на піку актуальності і набирають шалених обертів популярності. Висячі сади допомагають «розбавити» сувору атмосферу лофтового чи мінімалістичного дизайну, при цьому, позбавляючи оселю шаблонного закритого простору: ви не відгороджуєтесь від навколишнього світу – ви маєте вдома шматочок зеленого раю. В офісі вертикальне озеленення візуально «розслабляє» інтер’єр, сприяє підсвідомій релаксації працівників, не займаючи багато місця. Підійде будь-яка стіна або площа, де можна встановити вертикальну перегородку.

А ще за допомогою вертикального озеленення можна:
→ зонувати простір
→ покращити мікроклімат і збагатити приміщення киснем
→ покращити зовнішній вигляд стін
→ сховати недоліки шпалер або об'єднати простір в єдину стильову композицію
→ зекономити місце та звільнити підвіконня та інші горизонтальні поверхні від зелених насаджень

А тепер детальніше про створення висячого саду

«Жива стіна» може бути виконана із різних рослин. Але найоптимальніше рішення для тих, хто не бажає витрачати час на догляд – натуральний стабілізований мох (ягель). Природна волога у цих рослин штучно замінена спеціальним екоголічним складом. Завдяки такій маніпуляції стабілізований ягель набуває гнучкості і особливої м’якості та зберігається довгі роки.

Ви зможете насолоджуватися декором із мохових рослин, приділяючи їм мінімум уваги: не потрібен ні ґрунт, ні вода, ні спеціальне освітлення. Тому «зелену стіну» можна легко розміщувати у напівтемряві, що ідеально підходить для інтер’єрів кафе, ресторанів або офісів на цокольному поверсі. А власники приватних будинків можуть декорувати мохом не лише жилі кімнати, але й літні кухні чи винні погреби. Текстура стін з ягелю завжди буде ефектною та приємною на дотик.

Стабілізованим мохом легко викладати будь-які візерунки або написи на стіні. Уявляєте, які чудові можливості відкриваються для творчості?

Окрім моху, використовуються й листяні кімнатні рослини. Але для облаштування такої «живої стіни» уже необхідна земля або гідропонічна установка. Її можна придбати чи виготовити самостійно.

Фото: Tatiana Zaitseva Design Studio


Флористи рекомендують використовувати для вертикального озеленення такі квіти:

Вся робота по вертикальному озелененню виконується в 3 етапи:

1. формування детального плану насаджень і необхідних для них конструкцій
2. підбір рослин з урахуванням їх потреб та зовнішнього вигляду
3. втілення
«зеленого проекту» в життя

Місце установки та обладнання

Як правило, вертикальні композиції прикрашають стіни, розташовані далеко від вікон, тому, навіть для самих тіньовитривалих рослин (окрім моху), необхідно забезпечити доступ світла. Для цієї мети підійдуть лампи денного освітлення, краще енергозберігаючі. Вони коштують дорожче, проте, споживають менше електроенергії, що може бути дуже актуально взимку, коли підсвічування доводиться залишати увімкненим аж до 12-ти годин на добу.

Професіонально виготовлена «жива стіна» із квітів обов'язково повинна бути оснащена системою автоматичного мікрокрапельного поливу. Якщо композиція невелика, то без такої системи можна обійтися, але розташувати її потрібно так, щоб ви мали постійний доступ для регулярного ручного поливу.

Сподіваюся, мої поради допоможуть прикрасити чи оновити інтер’єр вашої оселі та створити затишок!


 

 

 

 

Дизайнер Тетяна Зайцева

Керівник студії комфортних інтер’єрів Tatiana Zaitseva Design Studio

tzaitseva.com