Ремонт в дитячій. Step by step план

Усі фото: Tatiana Zaitseva Design Studio


Усі батьки прагнуть, щоб у їхніх дітей було комфортне та безпечне середовище. Тому до ремонту у дитячій кімнаті, зазвичай, ставляться з особливою увагою та відповідальністю. Щоб створити сприятливий для малюка інтер’єр, не варто покладатися на проекти та фото з глянцевих журналів, де, найчастіше, бачення дизайнера зумовлено не доцільністю, а модою. Безперечно, краще звернутися до досвідченого фахівця. Проте, якщо ви вирішили робити ремонт самостійно, спочатку маєте правильно продумати всі нюанси.
 


По-перше: пофантазуйте над дизайном інтер’єру дитячої та її зонуванням, враховуючи інтереси дитини, її захоплення, те, що вона любить, чим цікавиться, до чого має здібності. Пам'ятайте, що дитяча кімната водночас є спальнею, ігровим майданчиком і місцем для навчання. Дуже бажано розмістити у дитячій кімнаті спортивне обладнання, щоб дитина могла розвиватися фізично.

Якщо малюк новонароджений, рекомендуємо придбати функціональні меблі та оздоблення, які по мірі дорослішання чада можна замінювати без шкоди для дизайну інтер’єра. Роблячи ремонт дитячої для двох, завбачте, що куточок кожної дитини повинен мати свій індивідуальний стиль, колір, предмети декору, які найбільш характеризують особистість малечі.

По-друге (хоча це основне із правил!): слід повністю приховати електропроводку та розетки. Краще, якщо всі світильники будуть закритого типу та стійкими до ударів.
 

undefined


По-третє: всі матеріали, які ви використовуєте, повинні бути екологічно чистими і безпечними. В магазинах вимагайте у продавця сертифікат якості на продукцію з позначкою «для лікувальних та дитячих установ».

 

3.1. Стіни. Найбільш безпечним варіантом для оформлення стін є екологічні шпалери з рослинного матеріалу (бамбука, соломи, очерету, водоростей, сизалю, джуту) на паперовій основі. Можна придбати шпалери з цінних порід дерева: сандалу, зебрано, вишні. Такий інтер’єр обійдеться дорожче, однак благотворно впливатиме на здоров'я та самопочуття вашої дитини.

3.2. Стеля. При ремонті в дитячій можна використовувати натяжні стелі, які легко миються і не накопичують пил на поверхні. Проте, якщо висота помешкання дозволяє, краще зробити красиву багаторівневу стелю з гіпсокартону, за допомогою якого легко розділити дитячу кімнату на зони: для сну та ігор. Також на стелі можна намалювати хмари, зірки, метеликів, пташок і т. п., що пасуватимуть до кімнати дітей будь-якого віку.

3.3. Підлога. Більшість людей не замислюється про склад матеріалу для підлоги, що є великою помилкою. Адже багато часу малюк буде проводити саме на тут: складати кубики, пазли, гратися. Тому підлогу краще зробити дерев'яною, покривши її натуральною мастикою з живичної смоли або бджолиного воску. Також можна покласти паркет або ламінат. Проте, ідеальним рішенням буде все ж таки підлога із корковим покриттям. Цей матеріал натуральний, теплий, м'який і легко миється.
 

 

 


Якщо правильно зробити ремонт, інтер’єр кімнати сприятимиме всебічному розвитку малюка,
навчанню, життєвій активності та творчій діяльності.

 

 

 

 

Дизайнер Тетяна Зайцева

Керівник студії комфортних інтер’єрів Tatiana Zaitseva Design Studio

tzaitseva.com