Натяжні стелі: 3 кроки до безпеки

Фото: Tatiana Zaitseva Design Studio


Сучасні натяжні стелі розроблені ціною довготривалих інноваційних досліджень та ноу-хау технологій. Фірмові вироби, якщо це дійсно не контрафакти,  мають високий рівень якості та екологічності. За ними не важко доглядати, вони ефектно виглядають і дають можливість реалізувати будь-яке дизайнерське рішення.
 

При дотриманні певних умов і пильності під час придбання та встановлення натяжної стелі, ви отримаєте справжній здоровий клімат у себе в квартирі. Отже, 3 кроки до ідеальних натяжних стель у вас вдома:
 

1.      Екологічність натяжних стель. Можлива тільки при використанні безпечних матеріалів (тканини або ПВХ-плівки) від відомих виробників. Таких країн-виробників всього три: Швейцарія (наприклад, торгова марка CeruttiST AG), Франція (торгові марки Clipso, Extenzo, Alkor Draka, Barrisol, Newmat) та Німеччина (торгові марки Descor, Lackfolie). Фірмові вироби дійсно мають високий рівень екологічної чистоти.

Потрібно обов’язково перевірити наявність атестації Oeko-Tex Standard 100 з вищим балом A+. Це найкраща категорія з можливих! Також просіть надати сертифікат якості та відповідності на матеріали, санітарні висновки щодо безпеки, пожежні та гігієнічні сертифікати. Найчастіше, порядні фірми при ознайомленні клієнта з доступним асортиментом, самі надають документацію, яка підтверджує безпечність матеріалів не тільки з точки зору екологічності, але й пожежних норм. Таке ставлення є прямим свідченням того, що фірма-виробник піклується про свою репутацію.  

Увага! Ви повинні перевіряти не лише наявність відповідних документів, але й самі документи на предмет підробки. Тому просіть лише оригінали документів. Вони повинні бути на фірмових бланках, з «мокрими» печатками та підписами. Щоб мати уявлення, як виглядають вказані документи, заздалегідь подивіться на зразки в інтернеті, і краще на сайтах компаній-виробників. Копії, завірені копії – не є свідченням легальності.
 

2.      Екологічність газу для монтажу стель. При встановленні натяжної стелі з ПХВ-плівки, споживачі, як правило, хвилюються за фенол та толуол, що входять до складу навіть якісного товару. На жаль, хвилюватися варто ще й через використовуваний газ для спеціальної газової гармати, яка розігріватиме плівку до потрібного стану. Іноді монтажники, щоб зекономити, заправляють балони неякісними газовими автозаправками. У складі такого газу може бути намішано все що завгодно: наприклад, суміш пропану, бутану та різних домішків.

Рекомендації: запишіть в особливих умовах до договору, що балони повинні бути заправлені чистим метаном з наданням вам підтверджуючого документа про заправку таким чином. Він меньш шкідливий, ніж вищеописана «гримуча» суміш.

Пояснимо, в чому саме різниця: і один, і інший газ, безумовно, вивітряться з часом. Але відмінність саме в проміжку часу та кількості шкідливих викидів. Після установки натяжної стелі з використанням метану через кілька годин все вивітриться і можна буде заходити в помешкання. А ось після використання неякісного газу вивітрювання розтягнеться на два тижні, тільки потім буде безпечно заходити до помешкання без наслідків для свого здоров'я.

 

3.      Надійність натяжних стель. Найбезпечнішими, найміцнішими і найекологічнішими є тканинні стелі. Фактично, вони були створені як нове покоління натяжних стель, основними перевагами яких є можливість захисту від підробок і монтажу без нагріву приміщення. Постає питання: як саме можна відрізнити підроблені натяжні стелі? Контрафактних тканинних стель, на відміну від вироблених з ПВХ-плівки, майже не буває. Виробники тканини для натяжних стель наносять маркування по краях матеріалу: його назву, товарний знак, країну виробника. В процесі монтажу краї матеріалу з написами зрізаються.

Рекомендації: перед монтажем перевірте маркування на тканині. Переконайтеся в тому, що вам будуть встановлювати саме той матеріал, який ви замовили.

Прикро зазначати, але натяжні стелі з ПВХ-плівки не мають ніяких ступенів захисту від підробки. Будь-яких заводських позначок від виробника на ПВХ-полотні немає, і ви не зможете упевнитися в тому, що ПВХ-плівка дійсно німецька чи французька. Якщо поруч покласти зразок китайської та німецької плівки, вони будуть абсолютно однаковими, відрізнятися буде тільки хімічний склад та запах, проте, розрізнити його зможе тільки професіонал.

 

Приклади того, як натяжні стелі рятують квартиру від затоплення сусідами зверху

Фото: wikipotolok.com


Висновки. Якщо ви впевнені в якості пропонованого вам матеріалу, а фірма-підрядчик забезпечила вас всіма необхідними дозвільними та підтверджуючими документами, то сміливо обирайте натяжні стелі. Оформивши свою стелю таким чином, ви отримаєте дивовижний шедевр в інтер’єрі.


 

Дизайнер Тетяна Зайцева

Дизайнер Тетяна Зайцева

Керівник студії комфортних інтер’єрів Tatiana Zaitseva Design Studio

tzaitseva.com