Беззаперечні переваги LED-освітлення

Усі фото: Tatiana Zaitseva Design Studio

1. Попри яскраве випромінювання, LED-освітлення надзвичайно енергоекономне. Рахунки за споживання електроенергії зменшуються в рази, а самі лампи не потребують частої заміни та служать протягом довгих років!

2. Повністю пожежобезпечне, оскільки практично не нагрівається. Не призводить до пошкоджень текстилю, пластику чи будь-якого іншого матеріалу при контакті.

3. Просте, зручне та швидке у кріпленні. Можна за кілька хвилин розмістити LED на будь-якому рівні по горизонталі або вертикалі, на стику стін або посередині стелі — словом, скрізь, де тільки підкаже вам фантазія. Світлодіодна стрічка відмінно тримається на усіх поверхнях, навіть на гладкому кахлі.

4. LED має вигляд яскравого ланцюжка з точкових світильників, які не лише освітлюють кімнату, але й «тонують» її у різні відтінки. Це гарний спосіб розставити кольорові акценти у інтер’єрі, особливо  в тон аксесуарів у кімнаті. Також, це важлива властивість для дизайну інтер’єрів кафе, ресторанів та салонів.

5. Біле світло LED не втомлює очей та візуально не впливає на колір предметів. Можете сміливо читати книжки з дрібним шрифтом по вечорах.

6. Може бути змонтовано у формі у будь-якого візерунку чи конфігурації. Тобто, дає можливість не тільки прикрасити стелю по периметру, але й відтворити найскладніші орнаменти, візерунки або написи на стелях і стінах.

7. Екологічно безпечне для навколишнього середовища. Особливо, якщо порівнювати із люмінесцентними лампами, що містять ртуть та приносять нищівну шкоду природі при неправильній утилізації. 

8. LED-лампи міцні та надійні, витримують жорстку експлуатацію, оскільки корпус виготовлено не зі скла, а з надміцного пластику. Ця характеристика, беззаперечно, також впливає на їхню довговічність.
 А тепер розберемо детально, що означає слово LED, яке останнім часом дуже активно почало вживатися в побуті.

Світлодіодне підсвічування широко використовується у найрізноманітніших пристроях: матрицях моніторів і телевізорів, автомобілях та, навіть, декорі сантехніки. Досить цікаві світлові ефекти досягаються при підсвічуванні коліс велосипедів і механічного транспорту, номерних знаків, картин, електрокамінів, сходових маршів, ніш в інтер'єрі, акваріумів, різноманітних інсталяцій тощо. Все залежить тільки від вашої фантазії!
 


В основі LED-освітлення лежить світлодіодна стрічка – гнучка плата із послідовною схемою з'єднання діодів. Її стандартна довжина – 5 м. Буває й менший метраж.
 

Світлодіодні стрічки поділяються на види:

  • за кількістю діодів (30, 60 або 120 шт на 1 метр);
  • за кольором (монохромні, що світяться одним кольором, і кольорові RGB-стрічки).

Як правило, світлодіодна стрічка має секторну структуру (по 3 діода), тому може розрізатися в цих місцях. Не менш актуальним є питання і про спосіб з’єднання стрічок в єдину. Тут існує два способи:

  • припаяти стрічку до стрічки у відповідності з полярністю або
  • використати спеціальні конектори.

Таким чином, завжди можна отримати стрічку потрібної довжини.

Завдяки зручності та широким можливостям для варіацій дизайну, у наші дні при оформленні інтер'єру приміщень все частіше використовують саме LED технології, хоча, ще кілька років тому вони були недоступними через дороговизну.Монтаж 

Монтаж світлодіодного підсвічування стелі не важко виконати своїми руками. Головне, розуміти, де краще встановити світлодіодну стрічку. Діоди обов’язково повинні бути прикриті елементами інтер'єру, інакше освітлення вийде занадто яскравим і буквально засліплюватиме очі. Не варто боятися експериментувати з розташуванням світлодіодної стрічки, оскільки світло може розсіюватися під кутом до 120 градусів. Проте, де б ви не розташували світлодіодну стрічку, LED зробить кімнату колоритнішою, додасть затишку.

  • У випадку з натяжною стелею світлодіодна стрічка повинна бути прикрита плівкою самої ж стелі. Таким чином, у кімнаті створюватимуться нестандартні візуальні ефекти.
  • Якщо розташувати LED в ніші підвісної гіпсокартонної стелі, можна створити оригінальне освітлення по периметру кімнати. Крім того, є можливість зонувати приміщення в залежності від їх функціонального призначення. Ще років 10 тому, щоб виділити певну частину кімнати, потрібно було пофарбувати гіпсокартонний сектор в інший колір. Сьогодні ж для цього використовується світлодіодне підсвічування.
  • Нерідко діоди розташовують за шторами, що також дозволяє отримати неповторне та комфортне освітлення.

 

 

 

 

 

Дизайнер Тетяна Зайцева

Керівник студії комфортних інтер’єрів Tatiana Zaitseva Design Studio

tzaitseva.com

 


Підтримуючи екологічні ініціативи та сприяючи формуванню екологічної культури і правильного поводження з відходами, компанія «Епіцентр К» приєдналася до акції по збору відпрацьованих люмінесцентних ламп. Збір проводився 27-29 травня 2016 року на території 35-ти торговельних центрів «Епіцентр К» по всій Україні.