Колекційне вино – кожному шанувальнику!

Для того, щоб мати гідну винотеку, не потрібно копати погріб – колекційне вино сьогодні зберігають у спеціальних холодильниках, які можна встановити навіть у смарт-квартирі. Нещодавно виявилося, що придбати такий холодильник бажає досить велика кількість покупців. Тому наразі майже всі виробники побутової техніки почали випускати обладнання для зберігання вина. Як виглядає винний холодильник? Який функціонал має? Куди встановлюється? Допоможе розібратись дизайнер інтер’єру, керівник студії Tatiana Zaitseva Design Studio – Тетяна Зайцева.

 

 Фото: винні холодильники AEG
 

 

Винний холодильник конструктивно відрізняється від звичайного своїми функціями, які дозволяють вину досягати необхідних смакових якостей. Будь-який, навіть найдешевший пристрій такого типу, підтримує сприятливу температуру для зберігання винних запасів. Встановити її можна і вручну, у діапазоні від 5 до 20˚С. Ідеальним вважається режим 10-14˚С: він підходить для визрівання вина будь-якого сорту, а також дозволяє швидко надати напою температуру для подачі до столу.

 

Фото: винні холодильники Caple 
 
 

Однієї з найважливіших умов зберігання вина є запобігання окисленню напою (потрапляння повітря всередину пляшки). Тому всі винні холодильники передбачають розташування пляшок горизонтально або під кутом. А дорогі моделі ще й регулюють вологу в камері, щоб не дозволити пробці розкришитися. Спеціальні фільтри очищують повітря від неприємних запахів, здатних спотворити аромат напою; вентилятори та компресори мінімізують вібрації та запобігають утворенню осаду на дні пляшок. Останній важливий для правильного зберігання вина нюанс – захист від попадання сонячного світла. Для цього дверцята холодильника виробляють зі спеціального тонованого скла, що блокує ультрафіолетове випромінювання. Прогресивніші моделі мають здатність підтримувати різні температури у різних зонах камери – це зручно, адже гарантує коректні умови для зберігання червоного і білого вина.

 

 Фото: винні холодильники Liebherr 
 
 

У продажу зустрічаються компактні холодильники, розраховані на швидке охолодження напою. Це модний та оригінальний подарунок, але практична користь від нього мінімальна – повноцінний винний холодильник він не замінить. Прилади на рівень вище розраховані на 8 пляшок максимум. Цього достатньо для побутових потреб, але незадовільно для гурманів. У такому разі я б порадила придбати повноформатну холодильну шафу для вина із кліматичними блоками різного призначення.

 

 Фото: винні холодильники Electrolux

 

Винні холодильники випускають як вбудовані (в кухню), так і відокремлені. Останній варіант дуже зручний у разі, якщо ремонт вже зроблений і всі меблі куплені. Тоді винний холодильник розташується там, де ви знайдете йому місце.

 

Фото: винні холодильники Miele
 

 

Якщо у вас вже є винний холодильник, значить, ви можете закуповувати алкогольні напої, не пропускаючи вигідних акцій та розпродажів, і не перейматись через неналежне зберігання пляшок. А якщо мова йде про колекційні вина, невеликий за розмірами винний холодильник допоможе ще й вдало інвестувати гроші у вина, що із роками обов’язково зростатимуть у ціні.

 

 

Дизайнер Тетяна Зайцева

Дизайнер Тетяна Зайцева

Керівник студії комфортних інтер’єрів Tatiana Zaitseva Design Studio

tzaitseva.com