IQ вашої кухні

 

Усі фото: Tatiana Zaitseva Design Studio

 

Під час ремонту сучасної кухні краще не просто йти у ногу з часом, але й трішки забігати наперед. Адже у цій частині оселі все повинно бути обладнано за останнім словом техніки і дизайну, щоб максимально спростити життя господарям та скоротити час на приготування їжі. Будучи серцем вашої домівки, кухня, зазвичай, потребує трохи більше часу, фантазії та сил на ремонт, ніж інші частини дому. Проте, навіть невеликі поліпшення іноді здатні зробити її райським куточком для вас та всіх гостей вашого дому.

 


 

 

1. Мабуть, найяскравіша з усіх модних тенденцій – це створення єдиного простору в інтер’єрі. У зв'язку із цим на перший план виходять так звані острівні кухні у вигляді високотехнологічного блоку-острова, у який вмонтовано усе необхідне начиння – від мийки і вбудованої побутової техніки до wi-fi і електрифікованого бару. Функціональність – понад усе, тому кожен предмет в інтер'єрі сучасної кухні неодмінно повинен мати практичну цінність.
2. При оформленні кухні, ставка робиться на універсальні та ергономічні меблі, які легко комбінуються й трансформуються, дозволяючи зробити простір більш легким та ефективним у використанні. Провідні світові виробники кухонних меблів пропонують різноманітні колекції, де мийки, змішувачі та варочні панелі ховаються під спеціальною кришкою-стільницею, а TV-плазми вмонтовуються прямо у фасади. Робоча зона повинна бути максимально звільнена від дрібних побутових приладів і кухонних аксесуарів. Більша частина техніки вбудовується, залишаються тільки стильні декоративні штучки.
3. Меблева фурнітура кухонь сьогодні теж стає ергономічною. Виробники використовують у дизайні приховані ручки і механізми, які дозволяють кухонним фасадам та шухлядам без зусиль закриватися та відкриваються при легкому натисканні. Шухляди оснащуються сенсорними світлодіодними системами освітлення, що вмикаються при відкриванні. Для досягнення максимального рівня комфорту у зоні приготування їжі встановлюються світильники з інфрачервоними датчиками, які реагують на рух та дозволяють регулювати рівень освітлення одним помахом руки. Крім того, світлодіодне підсвічування все частіше використовується для декоративного оздоблення не тільки скляних полиць, але й кухонних фасадів та стільниць.
4. Ще одна важлива деталь сучасної кухні – її висока технологічність. Інноваційні ідеї пронизують сьогодні усе наше життя та побут: на роботі, на відпочинку, вдома. Нас постійно оточують «розумні машини», готові полегшити життя. Кухня не тільки не є винятком з цього правила, а й навпаки – є лідером за концентрацією техніки на одному квадратному метрі. Починаючи з телевізора та кухонних електроприладів (таких як витяжка, блендер, пароварка, міксер, тостер) та закінчуючи складними посудомийними машинами, які розрізняють види посуду, кавоварками, які варять кілька видів кави, духовими шафами, що готують страви в автоматичному режимі по заданому рецепту, та холодильниками, які оснащені антибактеріальним захистом, – все це створено, щоб спростити нашу працю та зусилля, а кухню зробити зручною і багатофункціональною.

5. Останні розробки концепції «розумний будинок» (smart home) дозволяють об'єднати всю побутову техніку в єдину бездротову систему, якою можна керувати за допомогою дистанційного управління або прямо з екрану планшета або смартфона. При цьому, не має значення, в якому стилі оформлена ваша кухня: хай-тек, прованс, еко-дизайн, класика, модерн, бароко чи готика.
 

 

Якщо ви чітко вирішили дотримуватися рамок обраного стилю – пам'ятайте:

  • «зігріти» та «розбавити» мінімалістичний хай-тек допоможуть яскраво-червоні, сині або темно-сірі аксесуари, посуд або навіть стільниця;
  • еко-стиль вимагає вдосталь натуральних фактур і кольорів;
  • для стилю кантрі необхідні яскраві відтінки: синій, жовтий, блакитний, а також текстиль з дрібними квіточками або в кольорову клітинку та фактурне дерево;
  • оформляючи кухню в класичному стилі або стилі ампір, сміливо обирайте пастельні, бордові та темно-зелені тони і не забувайте про шляхетний блиск золота на аксесуарах.

Також варто зазначити, що повертається мода на старовину. Штучно зістарені (патиновані) кухонні фасади, меблі та елементи декору в поєднанні з пастельними, злегка збляклими тонами привносять в інтер'єр кухні дух аристократизму, роблячи її елегантною.

 

 

Якщо ви вирішили дати вашій кухні сучасний технологічний поштовх, якого вона заслуговує, та включити одну з цих ідей або відразу всі у свій план ремонту кухні, ви не прогадаєте. Ваша оселя стане ще ефективнішою, функціональнішою та стилізованішою!

 

 

 

Дизайнер Тетяна Зайцева

Керівник студії комфортних інтер’єрів Tatiana Zaitseva Design Studio

tzaitseva.com