Дизайнерські поради щодо ремонту ванної кімнати

Усі фото: Tatiana Zaitseva Design Studio


Щоб ванна кімната стала повноцінним місцем для відпочинку тіла і душі, слід подбати про її дизайн. Гортаючи модні журнали, Ви, напевно, зітхаєте, що дизайнерські інтер'єри – це не для вас. Особливо відлякує навіть не потенційна вартість матеріалів, а складність втілення дизайнерської задумки. Знайома ситуація? Проте, для професіоналів немає нічого складного. Адже сучасні дизайнери інтер’єру приділяють значну увагу саме легкості виконання проекту та його доступності. Навіть невелика і занедбана ванна кімната з ремонтом ще з далеких 80-х – це не вирок. Її цілком можна зробити не лише зручною, але й супер стильною!
 

 

1. Простір. Щоб ванна кімната маленького розміру стала значно просторішою, необхідно ПРИБРАТИ ВСЕ ЗАЙВЕ.

Бажано позбутися стандартної чавунної ванни і замінити її на сучасну. Якісний акрил тримає температуру не гірше, тому боятися нічого. Кутова ванна заощадить простір і виглядатиме ефектно. Проте, якщо ванна кімната зовсім маленька, варто розглянути варіант з установкою альтернативного рішення – душової кабіни. Вона займає небагато місця. А півметра, відвойовані у архітекторів, які планували старі будинки – це вже безумовна перемога над простором!

Ексклюзивна порада дизайнера: стінки душової кабіни в маленькій ванній кімнаті повинні бути не з матового, а з прозорого скла. Це допоможе створити ефект «невидимості» в інтер'єрі та «злиття» з простором.

2. Інженерні комунікації. Якщо ви вирішили робити ремонт ванної кімнати ґрунтовно і надовго, то ВИБИРАЙТЕ лише ПОЛІПРОПІЛЕНОВІ ТРУБИ зі спаяними стиками. Такі труби не страшно ховати в стіни або під підлогу, оскільки вони не протікають при тривалому використанні. А ось металопластикові труби, із затискними з'єднаннями, навпаки, – не гарантують відсутності протікання згодом. При заміні труб не обов'язково залишати сантехніку на колишньому місці. Зараз існують системи інсталяції, що дозволяють встановити компакт, раковину чи іншу сантехніку в бажаному для вас місці.

Вдалим рішенням буде також встановлення системи smart home – «інтелектуального» управління водою та побутовими пристроями.

3. Освітлення. Рекомендуємо створити кілька джерел світла. Для цього використовуйте вбудовані і гнучкі світильники з поворотними голівками. Не зайвим буде додати освітлення на стінах або полицях та шафі. Рівномірне світло у світлій ванній кімнаті здатне візуально збільшити приміщення. ВИКОРИСТОВУЙТЕ LED ОСВІТЛЕННЯ, щоб надати ванній кімнаті витонченості та зекономити на електроенергії. LED підходить не лише для стелі чи стін: можна, наприклад, використати світлодіодну підсвітку для душа.

Також цікавою є ідея зі встановленням системи smart home – «інтелектуального» управління світлом.

4. Місце для зберігання речей. Найкраще, коли у вас у ванній є ОДНА ШАФА, проте, НА ВСЮ СТІНУ, аж до стелі. Тоді, завдяки психології сприйняття простору, ванна кімната здаватиметься більшою. Потрібно все, що можна заховати в шафу, вмістити туди: кошик для брудної білизни, чисті рушники, водонагрівач і, навіть, пральну машинку.

5. Оздоблення. Закони мінімалізму говорять: менше приміщення – менше окремих елементів у ньому. А також менше МЕНШЕ РІЗНИХ КОЛЬОРІВ. Підставка для зубних щіток, флакон для рідкого мила або мильниця, інші дрібні, але важливі предмети, повинні поєднуватися за кольором зі стінами і не притягувати до себе погляд. Щоб розставити акценти, краще розмістити у ванній декілька тематичних декоративних елементів – екзотичну раковину, панно, статуетку.
 


І, наостанок, хочеться дати пораду: підійдіть до ремонту ванної кімнати з фантазією, а не як до обтяжливого заняття. Придумайте гарний дизайн (обов’язково з фахівцем!), складіть план і створіть інтер'єр своєї мрії! А сучасні будівельні матеріали дозволять зробити ремонт швидко і якісно.

 

 

Дизайнер Тетяна Зайцева

Керівник студії комфортних інтер’єрів Tatiana Zaitseva Design Studio

tzaitseva.com