Азулежу як своєрідне мистецтво

В Епіцентрі класичний португальський принт аzulejo (азуле́жу) вперше зустрічається в ексклюзивній колекції кухонного текстилю власної торгової марки La Nuit під унікальною назвою «Фреска».

Azulejo – принт, який використовують у декорі керамічної плитки, але в Португалії вона з простого оздоблювального матеріалу перетворилася на предмет мистецтва. І перше, на що звертаєш увагу, потрапивши в країну, – це, звичайно, аzulejo на фасадах і в інтер'єрах церков, палаців, звичайних будинків і навіть станцій, залізниці і метро. На глазурованих плитках тут пишуть номери будинків і назви вулиць, з них роблять вивіски і кахельні лиштви вікон та дверей.
 

Всі фото: відділ ДЕКО, ТЦ «Епіцентр»


Фартухи з оригінальним португальським принтом, тканинні серветки, лляні скатертини, зручні прихватки для каструль, кухонні рушники, зроблені з любов'ю та придбані в Епіцентрі, щоранку будуть радувати вас і вашу родину.

Ці вироби прослужать вам довгий час і порадують своєю якістю та виглядом. Яскраві і водночас стримані забарвлення столового текстилю знайдуть своє місце на вашій кухні.


Вже скоро у відділі Деко з’являться кружки, каструлі, блокноти, фоторамки та інша продукція у стилі аzulejo.


Предмети кухонного текстилю здаються буденними і звичними, проте, вибір продукції, представлений в Епіцентрі, рясніє розмаїттям! Тому ви запросто підберете свій ідеальний варіант, який гармонійно впишеться у стиль вашої кухні. А колекція з унікальним принтом аzulejo вигідно вирізняється натуральними матеріалами, яскравими і насиченими кольорами.

Стильна, практична і елегантна колекція з ексклюзивним принтом аzulejo нагадує пишність спадщини Старого Світу. Azulejo – вічно класична і завжди молода.

Це цікаво:

Слово «azulejo» походить від арабського «аз-зулайдж» – «камінчик». З давніх-давен на Сході облицьовували стіни керамічними кахлями, а в VIII столітті маври принесли цей звичай на Піренейський півострів. Найважливішим центром іспано-мавританської кахельної промисловості стала Севілья, звідки в Португалію в XV столітті і прийшли найстаріші azulejo. Перші кахлі помітно відрізнялися від сучасних. Вони були чотириколірні – біло-жовто-зелено-блакитні, мали рельєфну поверхню (перегородки і канавки запобігали змішанню фарб), а орнамент, згідно з ісламською традицією, був геометричний. Португальці дуже скоро стали оздоблювати кахлями зовнішні і внутрішні стіни, підлоги, а часом і цілі кімнати. У королівському палаці в Сінтрі, під Лісабоном, кахлями azulejo облицьовано кілька залів.